Nebezpečného medveďa, ktorý útočil v Liptovskom Mikuláši, by mali odchytiť v utorok

Odchyt nebezpečného medveďa z nedeľňajšieho (17. 3.) incidentu v Liptovskom Mikuláši sa s vysokou pravdepodobnosťou uskutoční v utorok. Mestská polícia žiada verejnosť, aby sa poobede a večer nezdržiavala v lokalite starej cesty medzi Iľanovom a Závažnou Porubou. Informovala o tom hovorkyňa Liptovského Mikuláša Viktória Čapčíková.

19.03.2024 14:29
Liptovský Mikuláš odchyt medveď Foto: ,
Uzavretá cesta medzi Iľanovom a Závažnou Porubou v Liptovskom Mikuláši 19. marca 2024.
debata (17)
Medveď v Liptovskom Mikuláš (detail + spomalenie)
Video

Odchyt budú vykonávať s použitím strelných zbraní. „V prípade neuposlúchnutia sa obyvatelia vystavujú riziku ohrozenia života,“ upozornila hovorkyňa.

Medveď v uliciach Liptovského Mikuláša. Čítajte viac Medveď v Liptovskom Mikuláši zranil päť ľudí, vrátane 10-ročného dievčaťa. Mesto vyhlásilo mimoriadnu situáciu

Medveďa, ktorý v nedeľu napoludnie v Liptovskom Mikuláši poranil piatich ľudí, sa zatiaľ nepodarilo eliminovať. Na bezpečnosť obyvateľov dohliadajú viaceré štáby, zviera utieklo do lesov. Žilinské krajské riaditeľstvo Policajného zboru nasadilo do služieb zvýšený počet hliadok a všetky dostupné prostriedky, ktoré budú monitorovať celé územie mesta a širšie okolie. V súvislosti s výskytom medveďa vyhlásilo mesto mimoriadnu situáciu.

Ľudia pred pobehujúcim medveďom preskakovali v Liptovskom Mikuláši ploty
Video
Zdroj: Facebook/Eva Fischerová
17 debata chyba
Viac na túto tému: #Liptovský Mikuláš #útok medveďa