Šéf úradu vlády má na krku obvinenie. ÚŠP v kauze súvisiacej s Fondom národného majetku obvinil päť osôb

V kauze súvisiacej s Fondom národného majetku (FNM) obvinili päť osôb pre trestné činy machinácie pri verejnom obstarávaní a porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Spôsobená škoda mala byť vo výške približne 70 miliónov eur.

19.03.2024 16:10
debata (56)
J. Gedra: Smer podáva trestné oznámenie na Martina Šimečku
Video
Zdroj: Pravda

Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informovala prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Lucia Bizoňová. „Ide o vec, ktorá súvisí s Fondom národného majetku. V danej veci bolo vznesené obvinenie piatim osobám. Tri osoby boli vo výkonnom výbore FNM a následne akciovej spoločnosti, ktorá bola jeho nástupnícka,“ priblížila prokurátorka. Obvinenie vzniesla 14. marca.

Gymesi, Rastislav Trnka Čítajte viac Župan Trnka aj exposlanec Gyimesi čelia obvineniu z machinácií pri verejnom obstarávaní

Upriamila tiež pozornosť na to, že v minulosti bolo toto trestné stíhanie zastavené. „Obnovené bolo na podnet poškodeného, ktorý sa ozval s tým, že vie nanovo vyčísliť vzniknutú škodu,“ doplnila.

Ako informoval Denník N, medzi obvinenými je aj Juraj Gedra, ktorý je od volieb šéfom úradu vlády a v minulosti šéfoval aj mládežníckej organizácii Smeru. O žiadnom obvinení podľa portálu nevedel a nemá doručenú žiadnu poštu od OČTK.

lipšic, úšp, prokurátori Čítajte viac Špeciálna prokuratúra končí. Lipšic považuje za hlavný dôvod jej zrušenia to, že riešila aj citlivé kauzy

Ďalším obvineným by mal byť podľa zistení Aktualít aj advokát Radomír Bžán, ktorý dodával MH Manažmentu právnické služby za milióny eur. Ani on nemal vedomosť o obvinení, uviedol portál.

Podľa informácií TV Markíza má byť obvinený aj bývalý šéf FNM Branislav Báčik.

Jaroslav Haščák Čítajte viac V kauze Gorila opäť obvinili Haščáka a ďalšie osoby
56 debata chyba
Viac na túto tému: #Fond národného majetku