Zrazil a zabil cyklistku, vraj si to ani nevšimol. Vyšetrovateľka obvinila 32-ročného muža

Policajná vyšetrovateľka obvinila 32-ročného muža, ktorý v Novom Meste nad Váhom zrazil 57-ročnú cyklistku a z miesta nehody ušiel. Cyklistka zraneniam podľahla. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

26.03.2024 17:45
nehoda Foto:
Prasknuté čelné sklo na vozidle, ktorým 32-ročný vodič v Novom Meste nad Váhom zrazil 57-ročnú cyklistka, ktorá svojim zraneniam podľahla.
debata (3)

„Zadržaný muž prednou časťou vozidla Škoda Octavia narazil do poškodenej, ktorá v tom čase viedla dámsky horský bicykel po osvetlenom priechode pre chodcov. Tá v dôsledku pádu na vozovku utrpela mnohopočetné zranenia a aj napriek snahe záchranných zložiek, týmto zraneniam podľahla,“ informovala hovorkyňa s tým, že automobil podrobia znaleckému skúmaniu.

Prešiel spadnutého cyklistu. Chvíľku ho aj hľadal
Video

Obvinený podľa nej uviedol, že si nebol vedomý toho, že niekoho zrazil, dokonca polícii tvrdil, že si najskôr nevšimol ani to, že má rozbité čelné sklo na vozidle. Poškodené vozidlo si všimol až na druhý deň ráno, no na polícii sa sám neprihlásil. Po zadržaní ho umiestnili v cele policajného zaistenia.

Vodič čelí obvineniam z prečinov usmrtenia s neposkytnutia pomoci. Vyšetrovateľka podala podnet na jeho väzobné trestné stíhanie, s ktorým sa súd stotožnil. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov.

cyklistka, nehoda, nové mesto nad váhom Čítajte viac Neznámy vodič zrazil cyklistiku a z miesta nehody ušiel. Žena zraneniam podľahla
3 debata chyba
Viac na túto tému: #tragická nehoda