Chodkyňu v Starej Ľubovni dvakrát zrazilo na priechode auto. Ďalšia žena zomrela na Liptove

V Starej Ľubovni zrazila 62-ročná vodička staršiu chodkyňu hneď dvakrát, prípadom sa zaoberá polícia. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová informovala, že nehoda sa stala ešte minulý týždeň v stredu (27. 3.) podvečer na Okružnej ulici.

02.04.2024 13:23 , aktualizované: 15:28
debata
Bezcitnosť v priamom prenose. Kolobežkár počas jazdy odpadol, neznámy muž ho okradol a ušiel
Video

Vodička na priechode pre chodcov nedala prednosť 85-ročnej chodkyni prechádzajúcej cez vozovku a narazila do nej," uviedla hovorkyňa. Staršia žena v dôsledku nárazu spadla na zem. Vodička z auta okamžite vystúpila, avšak nezabezpečila vozidlo proti pohybu a to pokračovalo v jazde a kolesom prešlo zrazenej chodkyni po nohe. Ligdayová dodala, že 85-ročná žena utrpela ťažký úraz, ktorý si vyžiada liečenie.

„Prípadom sa zaoberá poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Starej Ľubovni, ktorý začal voči 62-ročnej vodičke trestné stíhanie pre trestný činu blíženia na zdraví,“ uzavrela hovorkyňa.

Šaľa Čítajte viac Iba štrnásťročný chlapec bodol zozadu do krku muža, skončil v policajnej cele

V Liptovskom Hrádku zomrela chodkyňa

Zrážku s osobným autom v Liptovskom Hrádku v utorok neprežila chodkyňa. Mala prechádzať mimo riadne vyznačeného priechodu pre chodcov. TASR o tom informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Na základe doterajšieho vyšetrovania policajti zistili, že 31-ročný vodič viedol osobné auto po Ulici SNP. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k stretu vozidla so ženou, ktorá mala prechádzať mimo riadne vyznačeného priechodu pre chodcov. „Chodkyňa, žiaľ, utrpela zranenia, ktorým pri prevoze do nemocnice podľahla. Alkohol u vodiča dychovou skúškou zistený nebol,“ povedala Kremeňová. U nebohej ženy bude nariadená pitva.

Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú podľa hovorkyne predmetom vyšetrovania.

debata chyba
Viac na túto tému: #dopravná nehoda #Stará Ľubovňa