Čaputová podporila herečku Fialovú, na ktorú slovne zaútočil minister Taraba

Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila podporu herečke Zuzane Fialovej zdieľaním platformy SME TU. Táto platforma vyjadrila solidaritu herečke Fialovej a uviedla, že po statuse člena vlády Tarabu kritizujúcom RTVS sa stala objektom verbálnych útokov na sociálnych sieťach. Platforma dodala, že ponižujúce komentáre spôsobujú bolesť aj opodstatnené obavy o bezpečnosť a na takéto konanie neexistuje ospravedlnenie, a preto ho dôrazne odsudzujú.

02.04.2024 15:37
debata (21)

Podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba dnes vo svojom statuse reagoval na zdieľanie tejto podpory prezidentkou a uviedol, že na Zuzanu Fialovú nepovedal nič iné len to, že RTVS by počas Veľkej noci mala väčší priestor venovať kresťanským sviatkom ako pani Fialovej.

Robert Fico / Tomáš Taraba / Čítajte viac RTVS reaguje na Tarabu: "Duchaplný príbeh" o Zuzane Fialovej nebol zverejnený počas sviatkov

Mimovládna organizácia Inštitút ľudských práv (IĽP) žaluje ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (nom. SNS) za status o herečke Zuzane Fialovej. Ako informovali, v utorok 2. apríla ráno podali na Generálnej prokuratúre (GP) trestné oznámenie. Reagovali tak na Tarabov status z Veľkonočnej nedele (31. marca), v ktorom minister reagoval na článok o Fialovej zverejnený na portáli Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Podľa IĽP ministrovi Tarabovi zjavne ide o rozdúchavanie náboženských vášní a netolerancie, a preto sa rozhodli na neho podať trestné oznámenie, s tým, že do úvahy prichádzajú viaceré možné skutkové podstaty. Tie aj uviedli v podaní na GP, a to po porade s právnikmi a právničkami.

zuzana fialová, Čítajte viac Taraba zaútočil na Zuzanu Fialovú: Herečky sa zastala prezidentka, minister má na krku trestné oznámenie
21 debata chyba
Viac na túto tému: #Zuzana Fialová #Inštitút ľudských práv #Zuzana Čaputová #Tomáš Taraba