Fico po triumfe Pellegriniho verí v stabilitu koalície: Sme predurčení vládnuť do roku 2027

Premiér a líder koaličného Smeru Robert Fico zablahoželal predsedovi koaličného Hlasu Petrovi Pellegrinimu k výhre v prezidentských voľbách.

07.04.2024 01:41
Voľby, Robert Fico, Peter Pellegrini Foto: ,
Peter Pellegrini (vpravo) reaguje na predbežné neoficiálne výsledky vo volebnej centrále, vľavo mu gratuluje premiér SR Robert Fico.
debata (22)

Verí v stabilitu vládnej koalície a vyriešenie praktických problémov spojených s odchodom Pellegriniho z postu predsedu parlamentu. Uviedol to na tlačovom brífingu v Pellegriniho volebnom štábe.

„Aj dnes ľudia na Slovensku ukázali, že rozoznávajú, čo tejto krajine hrozí zo strany liberálnych médií, aktivistov, mimovládnych organizácií, progresivistov,“ vyhlásil Fico.

Video

Tých, ktorí hovorili pred prezidentskými voľbami o „referende“ o vláde, vyzval, aby napísali, že referendum dopadlo dobre a väčšina ľudí si želá pokračovanie aktuálneho štýlu vládnutia. Aktuálna koalícia je podľa neho predurčená vládnuť do roku 2027.

„Voľby dopadli skvele pre celé Slovensko,“ reagoval na sociálnej sieti šéf rezortu zahraničia Juraj Blanár (Smer). Ku gratulácii Pellegrinimu sa na sociálnej sieti pripojil aj minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).

Kandidát na prezidenta SR a predseda strany...
Kandidát na prezidenta SR Peter Pellegrini po...
+41Peter Pellegrini počas predvolebnej debaty v...

Vo volebnom štábe gratuloval Pellegrinimu aj bývalý prezident Ivan Gašparovič. Upozornil, že podporu bude potrebovať nová hlava štátu i vláda aj naďalej.

Peter Pellegrini Čítajte viac Žiadny tesný výsledok. Peter Pellegrini jasne zdolal Ivana Korčoka a je novým prezidentom. Účasť je ešte vyššia ako v prvom kole (výsledkový online)
22 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Peter Pellegrini #prezidentské voľby 2024