Posledná rozlúčka s dievčatami, ktoré zahynuli pod kolesami autobusu, bude v stredu. Smútiaci majú priniesť biele ruže

Posledná rozlúčka s troma mladými dievčatami, ktoré tragicky zahynuli pod kolesami autobusu v sobotu v Spišskom Podhradí, sa uskutoční v Starej Ľubovni v stredu 10. apríla. Informovalo o tom mesto na sociálnej sieti s tým, že o 10.00 h sa v chráme Matky ustavičnej pomoci pri kláštore redemptoristov bude konať archijerejská svätá liturgia. Všetky tri dievčatá pochádzali zo Starej Ľubovne a do Spišského Podhradia šli na tradičné diecézne stretnutie biskupa s mládežou. Jednou z obetí je aj dcéra primátora mesta Ľuboša Tomka.

08.04.2024 13:05 , aktualizované: 13:10
debata (5)
Minister Šutaj Eštok o tragédii v Spišskom Podhradí, kde zahynuli tri dievčatá
Video

„Omšu budú sláviť prešovský arcibiskup a metropolita Jonáš, spišský diecézny biskup František Trstenský a emeritný torontský biskup Marián Andrej Pacák,“ uviedlo mesto. Po archijerejskej svätej liturgii sa uskutočnia pohrebné obrady na novom cintoríne v Starej Ľubovni. Radnica žiada všetkých, ktorí sa na rozlúčku chystajú, aby nenosili vence a kytice. „Ak je to možné, ako kvetinový dar prineste bielu ružu. Pamätajme v modlitbách nielen na zosnulé dievčatá, ale aj na ich rodičov, súrodencov, príbuzných,“ dodáva samospráva.

Tragická nehoda v Spišskom Podhradí, autobus prešiel ľudí
Video

Tragická nehoda sa stala v sobotu ráno, keď sa z doposiaľ nezistených príčin pohol autobus, z ktorého vystupovali veriaci, a prišiel do kontaktu s desiatimi z nich. Dve dievčatá zahynuli na mieste, jedna podľahla zraneniam v spišskonovoveskej nemocnici. Pri nehode sa zranilo ďalších sedem ľudí, najhoršie je na tom 15-ročné dievča, ktoré leží v košickej Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura a je v stabilizova­nom stave.

Príslušníci záchranných zložiek zasahujú  po...
Autobus v Spišskom Podhradí, ktorý narazil do...
+8Príslušníci záchranných zložiek zasahujú po...
nehoda, autobus, záchranári, sanitka, hasiči Čítajte viac Tragédia v Spišskom Podhradí: Autobus zrazil desať mladých veriacich, tri dievčatá neprežili

Polícia začala v prípade trestné stíhanie

Polícia začala v súvislosti s tragickou dopravnou nehodou, ktorá sa stala v sobotu (6. 4.) ráno v Spišskom Podhradí, trestné stíhanie. Príčiny a okolnosti tragédie sú stále v štádiu vyšetrovania. Pre TASR to potvrdila krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová s tým, že okresný vyšetrovateľ v prípade vykonáva potrebné procesné úkony. Zrážku s autobusom neprežili tri mladé dievčatá zo Starej Ľubovne.

K skúmaniu pribrala polícia aj znalcov z odboru zdravotníctva a cestnej dopravy, za účelom vypracovania odborných posudkov z Ústavu súdneho inžinierstva. „Pri tragickej udalosti došlo k úmrtiu troch osôb a zraneniu ďalších siedmich osôb. Vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia,“ uviedla Ligdayová.

Pri nehode autobusu v Spišskom Podhradí vyhasli životy troch mladých dievčat
Video
Zdroj: tasr

Vodiča autobusu podľa nej podrobili dychovej skúške, ktorej výsledok bol negatívny. Vozidlo bolo zaistené pre účely ďalšieho konania. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) na mieste nehody nechcel konkretizovať, ako k tragédii došlo. Potvrdil však, že autobus sa pohol v čase, keď sa v ňom ešte nachádzal vodič a následne prišiel do kontaktu s desiatimi ľuďmi.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Spišské podhradie