Novým šéfom VšZP sa stal Michal Ďuriš. Prezradil, čo považuje za prioritu

Novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) sa stal Michal Ďuriš.

10.04.2024 17:10 , aktualizované: 17:36
Michal Ďuriš Foto: ,
Michal Ďuriš
debata (1)

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas) uviedla do funkcie aj člena predstavenstva poisťovne Mateja Feketeho. Zvolení boli na základe výberového konania z konca marca 2024, informovali z komunikačného odboru Ministerstva zdravotníctva SR.

„Prioritou pre nás bude v prvom rade spoločne sfinalizovať dlhodobú strategickú víziu stabilizácie a rozvoja poisťovne. (…) Naším cieľom je budovať modernú, stabilnú a efektívne fungujúcu inštitúciu, ktorá je spoľahlivým partnerom našich poistencov i poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Podstatnou súčasťou tohto plánu je aj rozvoj elektronických služieb a zlepšovanie prístupu k informáciám,“ poznamenal Ďuriš.

Voľba šéfa VšZP: Koalícia porušila všetky pravidlá, tvrdí Raši (Archívne video)
Video
Hlas, nominácie, minister, Čítajte viac Dolinková chce obmedziť benefity pre poistencov zdravotných poisťovní, VšZP upozorňuje na zákaz retroaktivity

Ako ďalšieho člena predstavenstva VšZP na základe výberového konania zvolili Mateja Feketeho. Pri treťom členovi sa čaká na vydanie súhlasu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Novému vedeniu šéfka rezortu zdravotníctva popriala úspechy v plnení úloh. „Vedenie poisťovne bude pokračovať v zastabilizovaní fungovania poisťovne, zefektívnení chodu inštitúcie, skvalitnení procesov a pristúpi ku krokom, ktoré eliminujú odchod poistencov,“ dodala Dolinková.

O post šéfa VšZP sa uchádzali dvaja záujemcovia. Okrem Ďuriša sa doň prihlásila aj bývalá riaditeľka štátnej poisťovne Ľubica Hlinková.

vszp-clanok W Čítajte viac Náhla zmena vo VšZP: Hovorkyňa a šéfka komunikácie končí len po dvoch mesiacoch
1 debata chyba
Viac na túto tému: #VšZP