Fico: Akonáhle skončí vojna, bude záujem na štandardizácii vzťahov s Ruskom

Akonáhle skončí vojna, bude záujem na štandardizácii vzťahov s Ruskom. Uviedol to predseda vlády Robert Fico v relácii RTVS Sobotné dialógy.

13.04.2024 16:28
Robert Fico Foto: ,
Predseda vlády Robert Fico
debata (151)

Ako premiér vyhlásil, chce robiť politiku na všetky štyri svetové strany. „Chcem robiť politiku dobrých priateľských vzťahov s každým, kto má o takúto politiku záujem,“ vyhlásil Fico s tým, že Ukrajina je susedom SR, a preto majú záujem aj o to, aby boli vzťahy s Ukrajinou normálne.

Na susedovi nám záleží, odkazuje Ficova vláda Ukrajine
Video

„Len máme iný názor,“ uviedol Fico a dodal, že ak bude mať Ukrajina ambíciu vstúpiť do NATO a bude premiérom, tak bude presviedčať poslancov, aby toto rozhodnutie vetovali. „Členstvo Ukrajiny v NATO je dobré akurát na tretiu svetovú vojnu. Nám svedčí nezávislá Ukrajina,“dodal Fi­co.

Premiér sa vyjadril aj o pakte o migrácii, ktorý prijala EÚ. Ako pripomenul, hlasovali proti tomuto paktu. Predseda vlády ho vníma ako povinnú solidaritu, ktorú odmietajú. „Každá krajina by sa mala sama rozhodovať, ako bude pomáhať,“ vyhlásil Fico a dodal, že SR sa pridá k iniciatívam na zmenu paktu. „Ak bude možnosť zmeniť tento nezmysel, tak to budeme podporovať,“ uzavrel Fico.

Migrácia Čítajte viac Prijme Slovensko utečencov? Kto migračný pakt nedodrží, môže čeliť pokutám, no Ficova vláda je proti
151 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Rusko #vojna na Ukrajine