Odsúdeného Rudolfa Dupkalu nahradil v krajskom zastupiteľstve Peter Cvengroš

Novým poslancom Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sa stal Peter Cvengroš. V krajskom zastupiteľstva nahradil Rudolfa Dupkalu, ktorý po tom, ako bol právoplatne odsúdený za zločin prijímania úplatku prišiel o mandát poslanca. Na pondelkovom zasadnutí zastupiteľstva Cvengroš slávnostne zložil sľub.

15.04.2024 14:24
dupkala Foto: ,
Rudolf Dupkala (vľavo) počas ustanovujúceho zasadnutie prešovského zastupiteľstva 19. novembra 2018
debata

Dupkala dostal za prijímanie úplatku päťročný nepodmienečný trest odňatia slobody. Najvyšší súd 5. marca 2024 potvrdil skorší verdikt Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Rozhodnutia súdov sú právoplatné.

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur. Dupkala na hlavnom pojednávaní súdu pripustil, že ho investor dvakrát požiadal o pomoc. Odmieta, že by za to žiadal či prijal úplatok. Cíti sa byť nevinný.

Zmena na poste poslanca sa dotkla aj presunov v komisiách pri Zastupiteľstve Prešovského samosprávneho kraja. Cvengroš doteraz pôsobil ako člen – neposlanec komisie zdravotníctva. Po novom sa stal členom komisie a nahradil v nej poslanca Jána Vooka. Za člena komisie – neposlanca zastupiteľstvo zvolilo Stanislava Kandrika. Poslanec Michal Repaský sa stal členom komisie sociálnych vecí a rodiny.

dupkala Čítajte viac Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia
debata chyba
Viac na túto tému: #Prešovský samosprávny kraj #Rudolf Dupkala