Šimkovičová: Zákon o STaR je hotový, je plne v súlade s európskou legislatívou

Upravenú verziu zákona o Slovenskej televízii a rozhlase (STaR) by malo Ministerstvo kultúry zaradiť na rokovanie vlády v ďalšom aprílovom týždni. Na sociálnej sieti to uviedla šéfka rezortu Martina Šimkovičová (nominantka SNS).

16.04.2024 13:02
Martina Šimkovičová Foto:
Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS)
debata (23)

„Návrh je plne v súlade s európskou legislatívou a verím, že televízia a rozhlas si budú opäť plniť svoju verejnoprávnu funkciu,“ uviedla ministerka.

Dohodu na upravenom znení zákona po spoločných medzirezortných a koaličných rokovaniach oznámil v pondelok (15. 4.) minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS).

Šimkovičová, Danko a Taraba k zmenám v RTVS
Video

K pôvodnému návrhu zákona, ktorý rezort kultúry predložil ešte 11. marca, prišlo v rámci medzirezortného pripomienkového konania 327 pripomienok, z toho 42 hromadných.

Okrem zástupcov verejnosti ich formulovali tiež politické strany i kultúrna platforma. Upozorňovali okrem iného aj na nesúlad s európskou legislatívou, konkrétne s prijatým Európskym aktom o slobode médií.

Ministerstvo na konci marca oznámilo, že vzhľadom na množstvo pripomienok a komplexnosť témy predloženie zákona odkladá, kým sa jeho znenie nedopracuje.

Martina Šimkovičová Čítajte viac Šimkovičová: Pellegriniho sme podporili, lebo nešiel cestou konfrontácie. Zákon o RTVS pôjde do vlády koncom apríla
23 debata chyba
Viac na túto tému: #Martina Šimkovičová #STaR