Megapodvod s kryptomenami. Muž prišiel o viac ako 100-tisíc eur

Polícia v Dolnom Kubíne vyšetruje okolnosti podvodného konania neznámych páchateľov, ktorí pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien pripravili poškodeného muža o viac ako 100-tisíc eur, informovala v stredu žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

17.04.2024 16:03
Euro / Eurá / Bankovka / Peniaze / Foto:
debata (5)

„Podľa doposiaľ zistených informácií mala poškodeného muža kontaktovať neznáma osoba s výhodnou ponukou investovania v kryptomenách, s ktorou súhlasil. Následne ho kontaktovala ďalšia doposiaľ neznáma osoba, ktorá ho navigovala k nainštalovaniu aplikácie AnyDesk do jeho počítača, čím k nemu získala prístup,“ opísala Kremeňová.

Po investovaní finančných prostriedkov poškodeného muža neznáma osoba podľa nej informovala o výške zisku na jeho kryptomenovom účte a o potrebe uhradiť poplatky za odblokovanie účtu.

„Poškodený muž potom zistil, že žiadne peniaze nezískal, ale naopak, z jeho účtu boli vykonané transakcie v prospech neznámych bankových účtov, čím prišiel o viac ako 100-tisíc eur,“ priblížila.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje verejnosť, aby zvážila, komu zverí svoje peniaze na investovanie. „Ak chcete obchodovať s kryptomenami alebo akciami, overujte si sprostredkovateľa a oslovujte iba overené spoločnosti. Opatrnosti a obozretnosti nikdy nie je dosť,“ zdôraznila Kremeňová.

Senior, pokožka, starnutie Čítajte viac Seniorka naletela podvodníkovi. "Prevodom z kryptomien" prišla o viac ako 46-tisíc eur
5 debata chyba
Viac na túto tému: #podvod #kryptomena