Súd oslobodil spod obžaloby exšéfa odboru NBS Barriho v kauze Rapid Life

Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica, oslobodil spod obžaloby exriaditeľa jedného z odborov Národnej banky Slovenska (NBS) Ivana Barriho v kauze bývalej poisťovne Rapid Life. Rozsudok nie je právoplatný, o odvolaní prokurátora rozhodne Najvyšší súd, potvrdila hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

18.04.2024 14:02
Rapid Life Foto: ,
debata

„Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici dňa 18. apríla 2024 oslobodil Ing. I. B. spod obžaloby pre skutok obžalobou kvalifikovaný ako pokračujúci zločin prijímania úplatku, pretože nebolo dokázané, že sa stal skutok, pre ktorý je obžalovaný stíhaný,“ priblížila hovorkyňa.

„Špecializovaný trestný súd tak rozhodol potom, čo Ústavný súd v októbri 2023 zrušil právoplatné rozhodnutie Najvyššieho súdu o uznaní viny pre vážne porušenie práva na spravodlivý proces a osobnú slobodu,“ uviedol právny zástupca obžalovaného Dušan Ivan. Súd ho pôvodne odsúdil na niekoľkoročný trest odňatia slobody.

Obžaloba sa týka údajného úplatku súvisiaceho s nariadením nútenej správy nad životnou poisťovňou Rapid Life. Ivan Barri pôsobil v NBS ako generálny riaditeľ odboru dohľadu nad trhom cenných papierov, poisťovníctvom a dôchodkovým sporením.

Rapid Life Čítajte viac Ústavný súd v kauze Rapid Life vrátil prípad odsúdeného exšéfa odboru NBS Barriho na Najvyšší súd
debata chyba
Viac na túto tému: #Národná banka Slovenska #Ivan Barri #Kauza Rapid Life