Po rekordnom teple nočný mráz. SHMÚ aj pre ďalšie noci vydal výstrahy

Na väčšine Slovenska sa môže a v noci z nedele na pondelok tvoriť prízemný mráz, ktorý môže poškodiť vegetáciu, upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Rovnaká výstraha platila aj v noci zo soboty na nedeľu.

20.04.2024 16:47 , aktualizované: 21.04.2024 19:01
debata (3)
Počasie na víkend: Občas slnko, občas prehánky. Ráno poriadna zima
Video

Výstraha prvého stupňa v tejto súvislosti platí do pondelka 7.00 h v celom Žilinskom a vo väčšine Trenčianskeho kraja. Rovnako v okresoch Brezno, Revúca, Rimavská Sobota, Žiar nad Hronom, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Levoča, Poprad a Stará Ľubovňa.

S prízemným mrazom treba počítať na väčšine územia aj v pondelok od 22.00 h až do utorka (23. 4.) rána.

Krásna prírodná scenéria na Považí ponúka pohľad na nezaplatenie. Slováci, máme byť na čo pyšní
Video

Na krajnom severe Slovenska môžu byť v nedeľu ojedinele prekonané rekordy veľmi nízkej maximálnej dennej teploty. Na Kysuciach a hornej Orave ešte popoludní namerali len nula až tri stupne Celzia, na stanici Oravská Polhora dokonca mrzlo, informoval SHMÚ.

Naopak, smerom na juh sa chladný vzduch dostal menej – najmenej do Banskobystrického kraja. V teplejšom a vlhšom vzduchu tu došlo v nedeľu aj k vzniku početných prehánok, výnimočne i búrok. „Zároveň sme zaznamenali výrazný rozdiel v teplote vzduchu oproti severu Slovenska, keďže na juhu Banskobystrického kraja teplota miestami vystúpila na 15 až 17 stupňov Celzia,“ dodal SHMÚ.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #SHMÚ #výstrahy #prízemné mrazy