Zomrel podnikateľ Fedor Flašík. Bojoval s rakovinou

Vo veku 66 rokov zomrel podnikateľ a politický marketér Fedor Flašík, ktorý bol od roku 2010 onkologickým pacientom.

22.04.2024 09:38 , aktualizované: 13:44
fedor flašík Foto: ,
Fedor Flašík na archívnej snímke
debata (108)

Ako informoval portál noviny.sk, hoci Flašík bojoval s rakovinou lymfatických uzlín už dlhšie, v posledných týždňoch udrela choroba silnejšie a hospitalizovali ho v ružinovskej nemocnici.

Približne dva týždne ležal v umelom spánku na oddelí ARO. Keď už pre neho nevedeli viac urobiť, lekári ho napojili na mimotelový obeh a previezli ho do pražskej nemocnice v Motole. V pondelok 22. apríla však boj so zákernou chorobou prehral.

Fedor Flašík Robert Fico Čítajte aj Zomrel „mediálny mág Smeru“, ktorý stál pri zrode Fica. Pre Mečiara vybavil Claudiu Schiffer, aj hodiny pre Kováča

Flašík patril podľa premiéra Roberta Fica (Smer-SD) k špičke v oblasti politického marketingu. Spolupracoval s ním od roku 1998. Flašíkovej rodine vyjadril Fico úprimnú sústrasť. „Je to smutná správa. S Fedorom odchádza jeho bohémstvo, zmysel pre humor, ako aj mnohé nápady, ktoré sme často využívali v praktickom politickom živote,“ uviedol premiér na sociálnej sieti. Flašík stál okrem iného za predvolebnými kampaňami HZDS a Smeru, ktorého bol spoluzakladateľom. V auguste 2001 sa stal šéfom volebného tímu strany Smer.

Na sociálnej sieti venovala Flašíkovi spomienku aj jeho exmanželka a súčasná europoslankyňa za Smer Monika Beňová. „Odpočívaj v pokoji, Fedi. Navždy ostaneš v našich spomienkach ako dobrý a milý človek s veľkým a spravodlivým srdcom. Myslíme na tvojich najbližších a vyjadrujeme im úprimnú sústrasť,“ napísala Beňová.

Úprimnú sústrasť vyjadrili tiež predseda SNS Andrej Danko či podpredseda vlády Tomáš Taraba (nominant SNS). „Fedor Flašík, budeš mi chýbať. Česť tvojej pamiatke,“ napísal na sociálnej sieti Danko.

Na Flašíka spomína aj predseda mimoparlamentného hnutia Sme rodina Boris Kollár. „Prežil som s tebou krásne chvíle, nebol si kamarát na jednu večeru, ale na cely život. Naše rozhovory o živote, politike, ale aj čas strávený na mori. Sú to nezabudnuteľné chvíle, fragmenty života,“ odkázal Flašíkovi na sociálnej sieti.

fedor flašík Čítajte viac Flašík bojuje o život, známeho biznismena museli hospitalizovať

Flašík sa narodil 14. januára 1958 v Bratislave. V roku 1982 absolvoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského. Pracoval ako vedúci zásobovania a odbytu vo výrobnom družstve Detva a v rokoch 1986 až 1990 na Ústrednom výbore Zväzu československo-sovietskeho priateľstva. Neskôr pôsobil ako zástupca riaditeľa divadla Ludus a ako zástupcu šéfredaktora v redakcii M – Report. Potom bol výkonným riaditeľom reklamného oddelenia firmy Davay.

Známy bol hlavne ako podnikateľ v prostredí reklamy a riaditeľ reklamnej agentúry Donar. Stál aj za predvolebnými kampaňami HZDS a Smeru, ktorého bol spoluzakladateľom. V auguste 2001 sa stal aj šéfom volebného tímu strany Smer.

Digitálne hodiny umiestnené oproti prezidentskému palácu, ktoré niekoľko mesiacov odratúvali dni do skončenia volebného obdobia prezidenta Michala Kováča 2. marca 1998, bol tiež nápad Flašíka. V októbri 2016 sa za to Kováčovi ospravedlnil.

V máji 2006 uzavrel manželstvo po dlhoročnom vzťahu s Monikou Beňovou, europoslankyňou strany Smer. Rozviedli sa v roku 2017.

108 debata chyba
Viac na túto tému: #úmrtie #Fedor Flašík