Pojednávanie s Kuffovcami bude pokračovať v júli

Výpoveďou ďalšej svedkyne obžaloby v stredu v Kežmarku pokračoval súdny proces s Kuffovcami v kauze, ktorá súvisí s medializovanými informáciami o podvodoch s pôdou a útokmi na farmárov. Hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová pre TASR potvrdila, že ďalšie pojednávanie bude v polovici júla.

25.04.2024 13:18
SR súdy Kuffovci napadnutie farmár POX Foto: ,
Na snímke vpravo pod kamerou Štefan Kuffa, za stolom sprava Filip Kuffa, Gregor Kuffa a právna zástupkyňa obžalovaných Natália Trubanová v súdnej sieni 17. januára 2024.
debata (2)

Obžalobe z prečinu nebezpečného vyhrážania formou spolupáchateľstva čelia Štefan Kuffa a Filip Kuffa, obaja štátni tajomníci Ministerstva životného prostredia SR, spolu s Gregorom Kuffom. Všetci traja už na prvom pojednávaní v septembri minulého roka vinu odmietli.

Kuffa: Ponad národný park sme leteli normálne v súlade so zákonom
Video

„V predmetnej trestnej veci súd na hlavnom pojednávaní v stredu pokračoval vo vykonaní dokazovania výsluchom predvolanej svedkyne a následne stanovil ďalší termín hlavného pojednávania na 17. júl o 8.30 h za účelom pokračovania v dokazovaní výsluchom znalca,“ uviedla Petrufová.

Poškodeným v prípade je Radoslav Ksiažek, ktorý v polovici januára pred súdom potvrdil, že ho Kuffovci fyzicky napadli a vyhrážali sa mu. Tí považujú obžalobu za neopodstatnenú, keďže je podľa nich založená na jedinom dôkaze. Sú presvedčení, že ide o politicky motivovanú kauzu a aj o pomstu za to, že Gregor Kuffa začal na území Kežmarku a v okolí podnikať v poľnohospodárstve a dostal sa tak do konfliktu s konateľkou spoločnosti Heba Henrietou Bagoňovou. Tá v procese vystupuje ako svedok obžaloby.

Štefan Kuffa, Filip Kuffa, Kežmarok Čítajte viac Výpoveďou poškodeného pokračoval súdny proces s Kuffovcami. Čelia obžalobe z prečinu nebezpečného vyhrážania
2 debata chyba
Viac na túto tému: #súd #Štefan Kuffa #kuffovci #Filip Kuffa