Danko upratoval Dúbravku. Za semafor zaplatil pokutu tisíc eur a ukázal röntgen zubu, no či je jeho, nepotvrdil

Podpredseda parlamentu Andrej Danko prišiel v piatok ráno upratovať Dúbravku. Pri obchodnom centre Saratov v Dúbravke ho čakali desiatky novinárov. Danko sa zaviazal zametať Dúbravku potom ako v januári zdemoloval semafor a z miesta činu ušiel. Nájsť sa ho podarilo podľa olejovej škrvny.

26.04.2024 09:26 , aktualizované: 13:30
debata
Danko žiada políciu, aby video z nehody zverejnila, alkohol za volantom poprel
Video
Zdroj: TV Pravda

Podpredseda parlamentu sa po Dúbravke prechádza s lopatou ležérne prehodenou cez rameno. Spolu so straníckym tímom národniarov okopávajú burinu na chodníkoch. Novinárske otázky využíva na oddych počas komunitných prác. Danko exkluzívne priznal, že Fond na podporu umenia by mal od štátu dostať desať miliónov eur. Z týchto financií by však nemali byť podporené umelecké projekty, ale obnova pamiatok či kultúrnych domov.

Andrej Danko zametá Dúbravku
Andrej Danko zametá Dúbravku
+10Andrej Danko zametá Dúbravku

“Ďakujem Bohu, že som nikomu neublížil a keď som semafor poškodil, tak je zaplatený," zhodnotil po príchode Danko. Včera sa dozvedel, že trestom za nehodu a útek z miesta činu je zákaz šoférovať na dva roky a pokuta do tisíc eur.

Danko ukázal röntgen zubu
Video
Zdroj: TV Pravda

Dychovú skúšku po skutku neabsolvoval a popiera pochybnosti o tom, či nešoféroval pod vplyvom alkoholu. Video z nehody stále nie je zverejnené a ako Danko tak i minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas) vyzývajú kompetentných aby záznam zverejnili. “Ja ho nemám,” podotkol šéf národniarov.

Vo štvrtok zaplatil pokutu do tisíca eur, vodičský preukaz mu zobrali na dva roky. Danko najskôr tvrdil, že po nehode nemal žiadne zranenia, no neskôr prišiel s príbehom o vylomenom zube. V piatok novinárom ukázal na telefóne snímku röntgenu, kde je zakrúžkovaný zlomený zub. Či je snímka zubu jeho, priblížiť odmietol. Taktiež odmietol fotku poslať médiám.

Danko upratuje Dúbravku
Video
Zdroj: TV Pravda

Vo štvrtok 11. januára krátko pred 23.30 vyslali policajnú hliadku k nehode v Dúbravke, auto tam zdemolovalo semafor. Danko sa dychovej skúške na alkohol podrobil až 15 hodín po nočnej nehode. Na mieste kolízie so semaforom v Dúbravke zostala poznávacia značka Dankovho vozidla a do jeho garáže viedla olejová stopa.

Prokuratúra po nehode začala trestné stíhanie pre poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. Následne rozhodla, že Danka neobviní a prípad postúpila dopravnému inšpektorátu na priestupkové konanie.

Danko mal nehodu, zničil semafor

Podpredseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko na policajtov údajne nepočkal a z miesta odišiel.

Fotogaléria
Miesto nehody v bratislavskej Dúbravke, kde...
Miesto nehody v bratislavskej Dúbravke, kde...
+5Miesto nehody v bratislavskej Dúbravke, kde...
Poškodili ste dopravnú značku či semafor? Kedy ide o trestný čin? A čo vám hrozí?
Video

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Andrej Danko #Dankova nehoda