Iniciatíva Munícia pre Ukrajinu vyzvala Fica, aby zdvojnásobil vyzbieranú sumu

Inciatíva Munícia pre Ukrajina vyzvala premiéra Roberta Fica, aby zdvojnásobil sumu štyroch miliónov eur, ktoré doteraz vyzbierali a pridal ju ako oficiálnu pomoc. Zároveň premiéra vyzvali, aby sa jasne vyjadril a prehodnotil svoj postoj k českej iniciatíve.

29.04.2024 19:36
debata (196)

Podľa Iniciatívy, mnohí ľudia na Slovensku vedia, že Putinovi nejde o mierové riešenie, ústupky ho nezastavia a vojnu vedie nielen proti Ukrajine, ale aj proti nám, proti západným krajinám. „Ukrajinu dokážu ubrániť len zbrane. Zároveň znemožnia postup frontovej línie smerom k Slovensku. V tomto prípade zbrane chránia mier,“ uviedla Iniciatíva.

Fiala: Nájdeme spôsob, ako využiť slovenské peniaze na muníciu pre Ukrajinu
Video

Iniciatíva dodala, že zbierka okamžite vyvolala vlnu pozitívnych ohlasov domácich aj svetových médií. „Píšu o nej ako o významnom čine občianskej statočnosti a ukážke pravej demokracie. Prejavy vďačnosti nám posielajú aj Ukrajinci a Ukrajinky. Vážia si každé darované euro. Premiér Fico tento obrovský prejav solidarity nazval „prdom“. Nevieme, čo si potrebuje dokazovať, keď takto uráža aktívnych občanov vlastnej krajiny,“ konštatovala Iniciatíva.

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine Čítajte viac Ficove reči o mieri vyvracia samotné Rusko. Trump môže byť v boji proti Putinovi tvrdší ako Biden, tvrdí generál Macko

„Chceme zdôrazniť, že zbierka na muníciu nejde proti záujmom slovenskej vlády. Vláda Roberta Fica totiž dodávky zbraní a munície na Ukrajine schvaľuje, keď ich tam dodáva na komerčnom základe. Z nepochopiteľných dôvodov sa však odmietla pridať k českej iniciatíve, v rámci ktorej by to robila nezištne,“ dodala Iniciatíva s tým, že touto snahou chceli postoj Slovenska k dodávkam zbraní zjednotiť.

Nemecké stíhačky Eurofighter striehnu na Rusov nad Pobaltím
Video
196 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #munícia pre Ukrajinu