Poslanci novelu namierenú proti transrodovým ľuďom z dielne Záborskej odmietli, poplatky za objednanie sa k lekárovi nezakázali

Národná rada neodsúdila výroky predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD), čo navrhovala v uznesení poslankyňa Veronika Remišová (klub hnutia Slovensko). Na rokovanie parlamentu predložila uznesenie, ktorým navrhovala odsúdiť „škandalózne správanie predsedu vlády Fica, ktorý mimoriadne nevhodným a agresívnym spôsobom ponížil štátnych úradníkov a zdegradoval úroveň verejnej debaty".

07.05.2024 09:33 , aktualizované: 12:20
debata (15)

Materiál na rokovanie Remišová predložila z dôvodu, že premiér svojím výrokom na adresu predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví a jeho kolegov prekročil všetky červené čiary normálneho správania. „Zbabelo zvaľuje vinu na štátnych úradníkov len preto, že je sám neschopný naplniť svoje predvolebné sľuby o nižších cenách energií. Označením úradníkov za teroristov, ktorých by ,uškrtil‘, Robert Fico úplne dehonestoval funkciu predsedu vlády. Nenávistnou a lživou rétorikou vytvára z vybraných ľudí verejných nepriateľov, čo je v štandardnej demokratickej krajine absolútne neprípustné," odôvodnila predloženie uznesenia Remišová.

Štefan Harabin Čítajte viac Glück, Migaľ, Plaváková a Čaučík sa nestotožňujú s Harabinom v súdnej rade. Danko áno

Parlament v dopoludňajšom hlasovaní rozhodol o viacerých návrhoch zákonov. Popoludní mali pôvodne poslanci na programe tri návrhy z dielne ministerstva zdravotníctva. Išlo o novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, novelu zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a novelu zákona o posudzovaní a kontrole hluku vo vonkajšom prostredí.

Neskôr ale pribudli do programu 12. schôdze nové body. Ide o vládne novely zákonov, ktoré by mali poslanci prerokovať v skrátenom legislatívnom konaní. Poslanci zaradili aj návrh vlády na skrátené legislatívne konanie k novele zákona o ochrane prírody a krajiny. Podľa novely by sa mali postupy pri výrube drevín zjednodušiť. Envirorezort to považuje za významné preventívne opatrenie na zníženie stretov človeka s medveďom ako aj na zníženie škôd spôsobovaných zverou na poľnohospodárskych plodinách a ovocných sadoch.

medved Čítajte viac VIDEO: Nepochopiteľné. Medveďa hnal autom stovky metrov medzi domami v Očovej

Zároveň poslanci zaradili do programu aj ďalšie dva návrhy na skrátené legislatívne konanie (SLK), a to k novele zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy a k novele zákona o regulácii v sieťových odvetviach. O návrhu na SLK k novele zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy majú poslanci začať rokovať v utorok od 14.00 h.

Fico o II. pilieri: Nič neotvárame, nikomu nič neberieme
Video
15 debata chyba
Viac na túto tému: #Národná rada SR #rokovanie parlamentu