Slováci hlasovali, ktorý český politik je väčšou autoritou

Anketa na sociálnych sieťach dala Slovákom na výber medzi dvomi politikmi - Milošom Zemanom a Andrejom Babišom.

07.05.2024 19:00
ČR, Zeman, Babiš, premiér, vymenovanie Foto: ,
Český prezident Miloš Zeman (vpravo) a premiér českej vlády Andrej Babiš na archívnej snímke po po odovzdaní poverovacieho dekrétu Babišovi na Pražskom hrade v Prahe 6. júna 2018.
debata

Na Facebooku a Instagrame sa objavila anketa, ktorý z českých politikov je pre Slovákov väčšou autoritou, píše český server Parlamentní listy. Ľudia si mohli vybrať medzi bývalým českým prezidentom Milošom Zemanom a bývalým českým premiérom Andrejom Babišom. Obaja sa zapojili aj do prezidentskej kampane na Slovensku, podporili prezidentského kandidáta Petera Pellegriniho.

So Zemanom sa Pellegrini stretol v Prahe, kde mu Zeman vyslovil podporu s tým, že patrí k politikom, ktorí záleží na obhajobe národnoštátnych záujmov vlastnej krajiny, neskôr ho podporil aj v debate v ta3, v ktorej bol aj s premiérom Robertom Ficom. Babiš sa so Zemanom na Slovensku stretol osobne v debate „o lepšom Slovensku“, ktorú moderoval Jozef Banáš, pripomenuli Parlamentní listy.

Aj Babiš pre Pellegriniho natočil podporné video, kde vyzval Slovákov, aby šli k voľbám. Hovoril tiež o tom, že Pellegriniho pozná a že je dôležité, aby si Slovensko zvolilo prezidenta, ktorého pozná a dôveruje mu. O podpore Pellegriniho hovoril Babiš pred voľbami ešte raz – v rozhovore pre Prima CNN uviedol, že podpora od Zemana bola podľa neho zbytočná a že sa domnieva, že na Slovensku môže mať väčší vplyv ako Zeman práve Babiš.

Čo ukázala spomínaná anketa? Pre zapojených Slovákov je podľa servera väčšou autoritou Miloš Zeman, ktorý zvíťazil pomerom 5 998 ku 1 997 hlasov.

debata chyba
Viac na túto tému: #anketa