Takto nádherne nebo hralo farbami. Jedny z najkrajších záberov na polárnu žiaru boli zachytené na strednom Slovensku

Nádherné zábery z okolia Brezna na polárnu žiaru, prvý májový teplý deň na pláži vo Vancouvri, ale aj pražská ZOO, ktorá patrí k najobľúbenejším zoologickým záhradám na svete. To sú najlepšie videá, ktoré poslali naši čitatelia Pravde.

18.05.2024 05:00
koláž, fotky, mReportér Foto:
Koláž fotiek od mReportérov.
debata

Ak sa aj vám podarí zachytiť niečo pútavé, čo by mohlo zaujať čitateľov a divákov, neváhajte a pošlite nám svoje zábery. Najlepšie cez aplikáciu mReportér, ktorú si jednoducho a zdarma môžete stiahnuť do svojho mobilu.

Polárna žiara v Brezne
Video
Zdroj: mReportér: Jaro Karak

Cez víkend Slovensko zažilo polárnu žiaru. Sledovať ste ju mohli skoro z každého kúta krajiny. Nádherné zábery z okolia Brezna sa podarilo zachytiť aj nášmu mReportérovi Jarovi, ktorý sa o ne podelil aj s čitateľmi Pravdy. Časozberné video vo veľmi peknej kvalite si môžete vychutnať aj vy.

Prvý teplý deň vo Vancouveri
Video
Zdroj: mReportér: Viliam Mecar

Prvý májový teplý deň, pri príležitosti oslavy dňa matiek, prilákal na pláž vo Vancouvri veľké množstvo návštevníkov. Náš mReportér Vilo bol pri tom. Vancouver je považovaný za jedno z najatraktív­nejších miest na život a je aj obľúbenou turistickou destináciou. A to aj vďaka tomu, že je to prístavné mesto, ale nachádza sa aj blízko hôr. Je to kozmopolitné mesto s blyštiacimi sa mrakodrapmi, ale aj rušným turistickým centrom. Vďaka svojej rozmanitosti a geografickej polohe je sem ideálne zavítať prakticky kedykoľvek.

ZOO Praha
Video
Zdroj: mReportér: Marián Hrnčiar

Ak budete v Prahe, nezabudnite navštíviť pražskú ZOO. Je výnimočná a určite vás osloví. Má rozlohu 58 hektárov a z toho 50 hektárov tvoria expozície. Prejsť sa môžete celkom po 10 kilometrov ciest. ZOO ponúka 12 krásnych pavilónov, desiatky expozícií a množstvo zaujímavých stavieb. Zoologickú záhradu prvýkrát otvorili v roku 1931 s 200 zv­ieratami. V súčasnosti sa môže pochváliť s 670 druhmi a takmer s 5 tisíc jedincami. Medzi najzaujímavejšie patrí Údolie slonov, pavilón hrochov, pavilón veľkých korytnačiek a najnovšie pribudla Rezervácia Dja – nový pavilón goríl. Aj ostatné expozície sú nádherné a zaujímavé.

m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR koláž, fotky, mReportér Čítajte viac Ľuďom pod Tatrami sa naskytol nevšedný pohľad na divú zver priamo v obci. Neboli to ale medvede
debata chyba
Viac na túto tému: #Praha #pláž #zoo #Vancouver #Brezno #polárna žiara #mREPORTÉR