Kaliňák: Vykreslili ste Fica ako zlo, takto to dopadlo. Očakávame jedno úprimné prepáčte

Spoločenský zmier sa nedá postaviť na falošnej politickej korektnosti, uviedol Robert Kaliňák. Žiada od tých, ktorí vykreslili Fica ako zlo, jedno úprimné prepáčte.

17.05.2024 19:11
Výzva Roberta Kaliňáka niektorým politikom a médiám
Video

Kaliňák sa vo videu na sociálnej sieti poďakoval zdravotníkom za to, že zachraňujú život postreleného premiéra Roberta Fica. Uviedol tiež, že nasledujúce dva až tri dni budú kľúčové. Obrátil sa na niektorých politikov i médiá s výzvou.

„Od parlamentných volieb spoločnosti chýba stretnutie troch najvyšších ústavných činitelov a preto rozumieme iniciatíve zvolania okrúhleho stolu predsedov parlamentných strán. Momentálne je však predseda strany Smer Robert Fico v nemocnici. Je nepochybné, že naša spoločnosť potrebuje zmier a vzájomný rešpekt, ale cesta k nemu nevedie cez falošnú politickú korektnosť. Kým sa nevysporiadame s rétorikou politikov, vybraných médií a novinárov, ktorá bola roky postavená na dennodennom označovaní Roberta Fica ako zločinca, mafiána, vraha, diktátora, Putinovho sluhu a zlo, ktoré treba zastaviť a oni urobia všetko preto, aby Robert Fico nevládol, nedá sa ísť ďalej. Sebareflexia je jediná cesta vpred – jedno úprimné prepáčte, pretože všetky tieto klamstvá sú hlavný dôvod, prečo dnes Robert Fico bojuje o život,“ uviedol Kaliňák.

Deň druhý: Kaliňák a lekári o stave Roberta Fica
Video
chyba
Viac na túto tému: #atentát na Roberta Fica