Matovič v kontexte atentátu na premiéra vyzýva ministra Šutaja Eštoka na odstúpenie

Hnutie Slovensko vyzýva ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas) na odstúpenie. Na tlačovom brífingu na jeho odstúpenie vyzval predseda hnutia Slovensko Igor Matovič, a to v kontexte stredajšieho atentátu na predsedu vlády Roberta Fica (Smer) počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej.

18.05.2024 11:44
Atentát na premiéra Roberta Fica
Video
Zdroj: TV Pravda

Šutaj Eštok by mal podľa neho „vytiahnuť hlavu z piesku", prijať za to zodpovednosť a odstúpiť aj z úcty k samotnému Ficovi. Líder hnutia Slovensko zdôraznil, že v inom demokratickom štáte by minister vnútra po takejto udalosti podal demisiu. Poukázal tiež na to, že samotný Robert Fico pred časom sám upozorňoval na to, že sa čosi také môže stať. „Aký väčší dôkaz zlyhania ministra vnútra ešte potrebujeme?," spytoval sa a dodal, že väčší dôkaz neexistuje.

súd, fico, atentát, cintula, šts Čítajte viac Sudca poslal atentátnika do väzby, rozhodnutie nie je právoplatné SR premiér Fico atentát stav Kaliňák BBX Čítajte viac Tri dni po atentáte na Fica: Čo zatiaľ vieme? Otázky a odpovede, premiér ostáva na JIS, atentátnik ide pred súd

Vyzval tiež vládnu koalíciu na stiahnutie „provokatívnych" návrhov zákonov z parlamentu, poukázal najmä na legislatívu týkajúcu sa verejnoprávneho telerozhlasu. Daný návrh podľa neho burcuje ľudí, ktorí sú za demokraciu a spravodlivosť. „Provokovať v takejto situácii ľudí tým, že napriek tomu, čo sa stalo, budú chcieť zobrať slobodu novinárom a zamestnancom vo verejnoprávnych médiách, a budú chcieť urobiť z verejnoprávnych médií otrokov alebo sluhov svojej vládnej moci, je prejav toho, že vôbec nemyslia svoje slová o tom, že chcú zabezpečiť pokoj, vážne," vyjadril sa.

Kaliňák a lekári o ďalšej operácii Roberta Fica
Video
17. máj 2024 / Zdroj: ta3
Pellegrini o atentáte: Bol to šok, najprv som tomu neveril
Video
Zdroj: TV Pravda

Matovič opätovne odsúdil útok na premiéra Roberta Fica, zopakoval, že sú politickí súperi, no to, čo sa stalo, sa stať nemalo. Rovnako mu opäť poprial skoré uzdravenie. Taktiež potvrdil, že jeho hnutie sa zúčastní stretnutia politických subjektov, ktoré zvolali úradujúca prezidentka Zuzana Čaputová a zvolený prezident Peter Pellegrini na utorok 21. mája.

chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #Matúš Šutaj Eštok #atentát na Roberta Fica