Rooseveltova nemocnica podpísala zmluvu so zhotoviteľom novej nemocnice

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici podpísala v pondelok zmluvu so zhotoviteľom stavby novej nemocnice, so Združením nemocnica BB, Strabag PS - Siebert + Talaš. Do verejného obstarávania sa prihlásilo päť uchádzačov, združenie zvíťazilo s ponukou v hodnote 297,5 milióna eur bez DPH. Hrubá stavba nemocnice má byť hotová v roku 2026, bude financovaná z plánu obnovy.

20.05.2024 13:06 , aktualizované: 13:50
Rooseveltova nemocnica, Banská Bystrica Foto: ,
Rooseveltova nemocnica.
debata (2)
Kmec: Nová nemocnica v B. Bystrici je najväčší investičný projekt v rámci Plánu obnovy
Video
Zdroj: TASR

„Stavebné práce sa začnú už čoskoro. Ministerstvo zdravotníctva nepretržite komunikuje s Rooseveltovou nemocnicou ohľadne procesu a harmonogramu výstavby novej nemocnice financovanej do hrubej stavby z plánu obnovy. Teší ma, že slovenský pacient je o rok bližšie k nemocnici 21. storočia,“ uviedla ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas).

Dolinková Čítajte viac Ochranná ruka či ultimátum? Smer podržal Dolinkovú, čas má však už len do konca mesiaca

Zhotoviteľ sa zaväzuje k dodaniu nemocnice s počtom 771 lôžok. V rámci realizácie projektu sa bude konať asanácia budov, rekonštrukcie a výstavby a to za plnej prevádzky nemocnice. Príprava dočasných priestorov prebieha, sťahovacie práce sa majú začať po podpise zmluvy so zhotoviteľom. Na jeseň sa počíta s búracími prácami a v decembri je plánované začatie samotnej výstavby novej nemocnice v priestoroch súčasného areálu. Podľa plánu by mala byť odovzdaná do užívania do konca roka 2028.

Zuzana Dolinková, Ide o pravdu Čítajte viac Dolinková v Ide o pravdu: Pri Rázsochách sa roky neurobilo nič. Kritizujú tí, ktorí to mohli pohnúť

Ako zdôraznil podpredseda vlády pre plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov Peter Kmec (Hlas), ide o najväčší investičný projekt v rámci plánu obnovy. „Naša investícia vo výške 425 miliónov eur z plánu obnovy zabezpečí kvalitnú zdravotnú starostlivosť pre všetkých ľudí, ktorí to potrebujú. Stredné Slovensko si novú modernú nemocnicu zaslúži a mňa teší, že plán obnovy prispieva k zvyšovaniu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ zdôraznil Kmec.

parlament, PVV, rokovanie, Robert Fico, Peter Pellegrini, Milan Majerský, Tomáš Taraba Čítajte viac Získa Slovensko všetkých 6,4 miliárd z plánu obnovy? Úradníci vládu kritizujú, Fico sa spolieha na nové zákony

Rooseveltova nemocnica sa už v uplynulých rokoch pokúšala o rekonštrukciu. Vláda vlani v júni schválila projekt výstavby novej modernej nemocnice po tom, ako sa z financií plánu obnovy upustilo od postavenia bratislavskej nemocnice Rázsochy.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici