Vytýčili prvé pojednávanie vo veci žaloby Jaroslava Naďa na Ľuboša Blahu

Na piatok 24. mája o 8:00 je vytýčené prvé súdne pojednávanie vo veci civilnej žaloby, ktorú podal exminister obrany a predseda mimoparlamentnej strany Demokrati Jaroslav Naď na podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu (Smer). Povedal to na tlačovej besede Naď s tým, že ho o tom informoval jeho právny zástupca Peter Kubina.

20.05.2024 13:46
debata (10)

Naď podal na Blahu žalobu za to, že ho pred vyše dvoma rokmi opakovane nazval vlastizradcom. „Na základe sa tvorila celá politika strany Smer – mňa a následne potom aj ďalších nazývali vlastizradcami. Som zvedavý, ako sa k tomu postaví súd – či vešanie mien na bilbordy, že sme vlastizradcovia, či nadávanie na pani prezidentku, že je ‚americká ku..a‘ a všetky tie útoky, ktoré realizovali predstavitelia najmä strany Smer, ale aj hnutia Republika, sú v poriadku. Ja si myslím, že to v poriadku nie je,“ povedal Naď.

Ľuboš Blaha, schúdza NR SR, 16. 3. 2022 Čítajte viac Vysúdi Naď na Blahovi 100-tisíc za vlastizradcu? Blaha sa ho chystá "rozobrať na šróbiky"

Podanou žalobou sa Naď domáha súdneho potvrdenia neoprávneného zásahu do jeho dobrej povesti, verejného ospravedlnenia a odstránenia z verejného priestoru všetkých statusov, videí a iných záznamov, v ktorých ho poslanec Blaha krivo obvinil z vlastizrady. Okrem toho žiada súd, aby ho zaviazal do budúcnosti zdržať sa takýchto obvinení na jeho adresu. Domáha sa tiež priznania náhrady nemajetkovej ujmy vo výške 100 000 eur.

Blaha: Naď na mňa podal žalobu, pretože si o sebe nemyslí, že je vlastizradca
Video

V prípade, ak peniaze vysúdi, venuje ich na dobročinný účel pomoci obetiam vojny na Ukrajine. Blaha podľa neho svojimi verbálnymi atakmi verejne obviňuje takmer každého svojho oponenta zo závažnej trestnej činnosti a neustále prekračuje hranicu toho, čo je ešte akceptovateľné.

Igor Matovič, Ľuboš Blaha Čítajte viac Kauza „mydlenia barana“ sa končí. Matovič sa musí ospravedlniť Blahovi, súd určil presné znenie

Naďa neprekvapuje, že strany Smer ani SNS nemali záujem zúčastniť sa na okrúhlom stole, na ktorý spoločne pozvali prezidentka Zuzana Čaputová aj zvolený prezident Peter Pellegrini všetky parlamentné strany.

Heger pre Pravdu: V čom spočíva špeciálny výcvik? Okrem ochrancu existuje aj tzv. epizóda
Video

„Neprekvapuje ma to, pretože ich politika je založená na nenávisti. Dnes počúvam od predstaviteľov koalície, ako volajú po pokoji, a pritom tu niekoľko rokov rozbíjali spoločnosť, útočili, štvali, používali vulgarizmy,“ skonštatoval. Zároveň podotkol, že s návrhom na zorganizovanie debaty za okrúhlym stolom oslovili prezidentku Demokrati a je rád, že k takémuto kroku pristúpila.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #Jaroslav Naď #Ľuboš Blaha