Hamran: Uniknuté video s atentátnikom natočil príslušník úradu pre ochranu ústavných činiteľov a posunul ho nadriadeným

Uniknuté video, ktoré niekto zverejnil bezprostredne po atentáte na premiéra Roberta Fica, natočil príslušník úradu pre ochranu ústavných činiteľov a posunul ho svojim nadriadeným. Povedal to bývalý policajný prezident Štefan Hamran (Demokrati).

20.05.2024 14:06
Aké mal motívy strelec, ktorý zaútočil na Fica?
Video
Zdroj: TV Pravda/uniknuté video

Na videu je útočník Juraj Cintula na obvodom oddelení polície a hovorí o svojom názore na politiku. Podľa Hamrana polícia pozná meno muža, ktorý video natočil. „Meno je známe a už som ho zachytil dokonca aj ja ako bývalý policajný prezident. Máme, bohužiaľ, informácie, že polícia vie, kto je tá osoba – je to údajne príslušník úradu pre ochranu ústavných činiteľov, ktorý mal video posunúť svojim nadradeným, preto sa nečudujem, že to video mohlo uniknúť,“ povedal Hamran.

Atentát na premiéra Roberta Fica
Video
Zdroj: TV Pravda

Zdôraznil, že je veľmi nešťastné, ak ešte predtým, ako sa začne riadne vyšetrovanie, je zverejnené video, ktoré verejnosti podsúva motív tohto skutku.

fico, atentát na fica, Čítajte viac Bodyguard musí byť sparťanským štítom, ochranka pri atentáte na Fica zlyhala. Jej dôvera pôjde rapídne dole, hovorí Zábojník

„Polícia mala urobiť všetky kroky k tomu, aby také video neuniklo a nie kroky k tomu, aby sa také video – zrejme účelovo zostrihané – zverejnilo. Niektorí politici sa toho veľmi nešťastným spôsobom chytili a motív prezentujú vo verejnom priestore ako hotovú vec. Na to je vyšetrovanie, netreba byť zbrklý, ale zdržanlivý – aj zo strany politikov,“ hovorí Hamran.

Robert Kaliňák Čítajte viac Fico vystúpil z tieňa ohrozenia života. Atentátnik nemusel byť tzv. osamelým vlkom: Čo bude ďalej?

Dodal, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) zakročila voči mužovi, ktorý video natočil, zaistila jeho mobilný telefón a odstúpila to Úradu inšpekčnej služby. Hamran očakáva, že minister vnútra tieto informácie buď potvrdí, alebo vyvráti a prijme tiež určité opatrenia.

Šutaj Eštok: Vyšetruje sa aj verzia, že páchateľ nebol osamelý vlk
Video
Zdroj: TASR/Martina Kriková
ŠTS, Kaliňák Čítajte viac Prísne opatrenia a sľub atentátnika. Súd ho poslal do väzby: Fica čakajú kľúčové hodiny, politici sa hádajú

Premiéra Roberta Fica (Smer) postrelil 15. mája v Handlovej atentátnik Juraj Cintula. Zaútočil pred domom kultúry, kde v stredu zasadala vláda. Stalo sa to v čase, keď premiér išiel medzi ľudí. V súčasnosti leží vo vážnom stave po dvoch operáciách v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici. Strelca polícia obvinila z úkladnej vraždy, hrozí mu 25 rokov až doživotie.

chyba
Viac na túto tému: #Štefan Hamran #atentát na Roberta Fica