SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

Strana SaS pripravuje trestné oznámenie pre množiace sa vyhrážky voči jej predstaviteľom a členom. TASR o tom informoval hovorca strany Ondrej Šprlák.

20.05.2024 22:13
debata (19)

„Sme v intenzívnom kontakte s políciou. Množiace sa vyhrážky voči viacerým z nás prekračujú hranice. Politik musí strpieť istú dávku kritiky, ale pokiaľ vašej rodine začnú chodiť listy s odkazom o tom, že musíte zomrieť, je to neprijateľné,“ uviedol predseda SaS Branislav Gröhling.

Branislav Gröhling, SaS Čítajte viac SaS vyzvala politické strany skončiť s urážkami a rozoštvávaním spoločnosti

Ocenil pritom momentálnu komunikáciu s políciou a úradom pre ochranu ústavných činiteľov. „Bohužiaľ, niektorých atentát na premiéra Roberta Fica (Smer) neodradil, ale, naopak, posilnil v šírení ďalšej nenávisti. Musíme to zastaviť,“ dodal s tým, že aj politici musia prestať burcovať vášne a pomôcť upokojiť spoločnosť.

Šimečka v rozhovore pre Pravdu o aktuálnej situácii
Video

Podpredsedníčka strany Mária Kolíková upozornila, že vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom. „Toto nemôžeme tolerovať. Naše rodiny, a už vôbec nie deti, nesmú byť súčasťou tohto nenávistného zastrašujúceho politického boja,“ zdôraznila s tým, že politici majú zodpovednosť a musia odsúdiť nenávistnú rétoriku.

atentát Fico nemocnica rooseveltova Čítajte viac Padli prvé tresty. Jeden muž schvaľoval atentát na premiéra, druhý sa vyhrážal ministrovi a poslancom
19 debata chyba
Viac na túto tému: #vyhrážky #vyhrážky smrťou #strana SaS