Prezidentka Čaputová oceňuje uznesenie, ktorým NR SR odsúdila atentát na premiéra

Prezidentka SR Zuzana Čaputová oceňuje prijatie uznesenia, ktorým v utorok Národná rada (NR) SR odsúdila atentát na premiéra Roberta Fica (Smer). Poslanci tým podľa nej urobili potrebný a dôležitý krok k upokojeniu spoločenskej atmosféry, informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

21.05.2024 15:49
debata (8)
Ako atentátnik vystrelil na premiéra Fica
Video
Zdroj: TV Prievidza

„Oceňujem, že prijatie uznesenia podporili všetci prítomní poslanci. Je dôležité, aby v takýchto krokoch naďalej pokračovali aj ďalší aktéri verejného a spoločenského života a spoločne tak prispeli k zníženiu napätia v spoločnosti,“ vyhlásila Čaputová.

Smer pripravil pre strany so “zdravým rozumom” uznesenie na odsúdenie atentátu
Video
Zdroj: ta3

Uplynulé dni boli podľa hlavy štátu pre Slovensko mimoriadne náročné. O to viac si prezidentka váži, že lídrom parlamentných strán sa v tejto zložitej situácii podarilo prekonať rozdiely a nájsť spoločnú cestu.

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX Čítajte viac Uznesenie je pre strany so „zdravým rozumom“. NR SR pokračuje, Žiga: Chod štátu nezastaví žiadny atentátnik čaputová, kaliňák Čítajte viac Čaputová sa stretla s Kaliňákom. Na návštevu za Ficom zatiaľ nevycestuje

Národná rada SR odsúdila útok na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) v Handlovej. Vyzýva na nešírenie nenávisti. Ľudia podľa poslancov nesmú byť terčom nenávisti pre svoje politické názory. Vyplýva to z uznesenia, ktoré v utorok jednomyseľne schválil parlament. Predložila ho skupina koaličných poslancov.

Žiga vyzval na nastolenie nového dialógu bez urážok
Video

Parlament uznesením zároveň vyzval všetky politické subjekty, mimovládny sektor, médiá, ústavných činiteľov a verejne činné osoby na rešpektovanie volebných výsledkov a nešírenie nenávisti voči legitímnej demokratickej vláde. Apeloval na nich, aby zmierňovali napätie v spoločnosti a prestali s nenávistnou rétorikou.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Zuzana Čaputová #atentát na Roberta Fica