Kaliňák: Po zasadnutí Bezpečnostnej rady predstavia členovia prvé návrhy opatrení

Po stredajšom plánovanom zasadnutí Bezpečnostnej rady SR sa dozvieme, aká je aktuálna situácia po atentáte na Roberta Fica, o ktorej budeme určite informovať a predstavíme aj prípadné prvé návrhy opatrení, povedal podpredseda vlády a minister obrany SR Robert Kaliňák (Smer) s tým, že plánujú kroky pre upokojenie situácie.

21.05.2024 17:04
debata (6)
Kaliňák: Vykreslili ste Fica ako zlo, očakávame jedno úprimné prepáčte
Video

„Možno, že predbiehame. Ale hovoríme o návrhoch zmien, ktoré budú súvisieť so širokou diskusiou o tom, ako predchádzať takým situáciám, aby sa vôbec stali. Určite sa sústredíme na nenávistné prejavy, vyhrážky, útoky a aj na verbálne útoky voči životu a zdraviu, ktoré sú už aj dnes chránené, ale nie vždy sa za nimi nachádza nejaká silnejšia, efektívnejšia represia,“ povedal Kaliňák.

Šutaj Eštok: Vyšetruje sa aj verzia, že páchateľ nebol osamelý vlk
Video

Na otázku, či Bezpečnostná rada plánuje aj niečo robiť s verejnými zoskupeniami ľudí, nakoľko sa často poukazovalo, že tam sa vyhrocovala situácia, Kaliňák odvetil, že nechce „nahrádzať ministra vnútra, čiže zajtra sa môžete spýtať na bezpečnostnej rade. A áno, samozrejme, tie najcitlivejšie veci, ktoré vnímame, budeme chcieť určite diskutovať. Ale vždy bojujete s tou hranicou, niekde medzi slobodou prejavu, ktorá je hodnotná a dajme tomu ochranou osobnosti, ale nie v nejakej agresívnej forme útoku,“ uzavrel minister obrany.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Kaliňák #atentát na Roberta Fica