Ficov stav je vážny, ale nateraz stabilizovaný. Prevoz premiéra nie je zatiaľ aktuálny, povedal Kaliňák

Stav predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer) je stabilizovaný, no ostáva vážny, zodpovedajúci rozsahu a vážnosti zranení, ktoré utrpel. Po rokovaní Bezpečnostnej rady SR to uviedol podpredseda vlády SR a minister obrany Robert Kaliňák (Smer).

22.05.2024 12:00 , aktualizované: 15:50
TB Po zasadnutí Bezpečnostnej rady
Video

„Prevoz premiéra do Bratislavy zatiaľ nie je aktuálnou otázkou, ani dnes, ani v prípade ďalších dní,“ uviedol vicepremiér. Zdôraznil, že stav premiéra neustále vyhodnocuje lekárske konzílium.

Róbert Kaliňák Čítajte viac Kaliňák: Odhadnúť, kedy sa Fico zotaví, ešte nie je možné. Uznesenie je malý, ale viditeľný krok. Poďme na ňom stavať

„Podľa kontrolných vyšetrovaní sa konzílium rozhoduje o ďalšom postupe, nastavení liečby,“ upozornil. „Určite momentálne nemôžeme ešte hovoriť o stave, že premiér už rehabilituje,“ zdôraznil Kaliňák, opakovane poukazujúci na vážnosť zranení.

Kaliňák: Odhadnúť, kedy sa Fico zotaví, ešte nie je možné
Video

„Lekárske konzílium potvrdilo doposiaľ zvolený postup liečby predsedu vlády SR vrátane všetkých medicínskych intervencií. Pacientov stav je vážny, ale nateraz stabilizovaný,“ informoval v stredu popoludní Úrad vlády SR v spolupráci s FNsP F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

chyba
Viac na túto tému: #atentát na Roberta Fica