Atentátnik na Fica prišiel o advokátku. Vybral si nového zástupcu sám?

Od atentátu na predsedu vlády Roberta Fica prešiel týždeň. Strelec Juraj Cintula prišiel o advokátku, ktorá mu bola pridelená ex offo.

22.05.2024 13:47
debata (117)
Kaliňák: Sme radi, že spoločnosť Meta nám potrebné dáta poskytne v urýchlenom režime
Video

Nitrianska advokátka Martina Čierna 71-ročného muža z Levíc už nezastupuje. „Z osobných dôvodov som sa rozhodla nepokračovať v zastupovaní pána Juraja Cintulu,“ povedala pre Startitup.

Ako atentátnik vystrelil na premiéra Fica
Video
Zdroj: TV Prievidza

Podľa medializovaných informácií už jeho zastupovanie prebral nový advokát. Či si ho našiel sám, alebo mu ho opätovne vygeneroval systém, zatiaľ nie je známe.

SR Bezpečnostná rada mimoriadne zasadnutie BAX Čítajte viac Bude atentát na Fica teroristickým činom? Podľa Žilinku rozhodnú dôkazy, vyšetrujú viacero verzií. Štát chce trestať nenávistné prejavy

Víkend po atentáte na premiéra sa rozhodovalo o väzbe pre 71-ročného útočníka. Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku vyjadril obavu z možného úteku, ale aj z pokračovania trestnej činnosti. Nepresvedčil ho preto ani Cintulov písomný sľub. Napriek tomu, že sa strelec priznal v uniknutom videu a výpovedi, ktorá nasledovala o pár minút neskôr, využil lehotu na vyjadrenie, či proti rozhodnutiu sťažnosť podá alebo nie.

71-ročnému dôchodcovi hrozí doživotný trest.

117 debata chyba
Viac na túto tému: #atentát na Roberta Fica