Poslanci zvolili troch nových členov Správnej rady Tlačovej agentúry SR

Poslanci Národnej rady (NR) SR v stredajšom hlasovaní zvolili troch nových členov Správnej rady Tlačovej agentúry SR (TASR). Poslanci zvolili odborníka v oblasti práva, odborníka v oblasti ekonómie a odborníka v oblasti žurnalistiky. Odborníka v oblasti informačných technológií sa nepodarilo zvoliť. Jediný kandidát na tento post Dávid Diczházy nezískal dostatočný počet hlasov.

22.05.2024 20:56
debata (1)

Členom Správnej rady TASR sa stal Michal Pidanič ako odborník pre oblasť práva. Ďalšími členmi rady sú Alexander Riabov za oblasť ekonómie a Jozef Bednár za oblasť žurnalistiky. Poslanci ich zvolili na funkčné obdobie päť rokov so začiatkom od 22. mája.

Správna rada TASR má päť členov, jedného z nich volia zamestnanci tlačovej agentúry zo svojich radov. Správna rada dohliada nad dodržiavaním zákona o TASR, volí a odvoláva generálneho riaditeľa, schvaľuje príslušné štatúty i dlhodobé plány a koncepcie rozvoja tlačovej agentúry.

výrub stromov Čítajte viac Postupy pri výrube drevín sa zjednodušia

Poslanci NR SR po stredajšom hlasovaní ukončili 12. schôdzu, ktorá trvala od polovice apríla. Zvyšok neprerokovaných bodov parlament odsunul na ďalšiu riadnu schôdzu, ktorá sa má začať 11. júna. Informoval o tom podpredseda parlamentu Peter Žiga (Hlas), ktorý je poverený riadením parlamentu.

Na programe schôdze ostalo ešte niekoľko poslaneckých opozičných návrhov zákonov. Poslanci nestihli prebrať ani viaceré výročné správy inštitúcií. Na ďalšiu schôdzu sa presúvajú aj návrhy na odvolanie šéfov dvoch výborov, ktoré už boli presúvané. Júnová schôdza má byť posledným riadnym rokovaním poslancov pred tradičnou letnou prestávkou.

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX Čítajte viac Návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase prešiel do druhého čítania
1 debata chyba
Viac na túto tému: #NR SR #TASR