Kauza Bonaparte: Výsluchom svedkov pokračuje proces s Bašternákom

Pred senátom Mestského súdu Bratislava I pokračuje súdny proces s Ladislavom Bašternákom a ďalšími tromi spoluobžalovanými v daňovej kauze súvisiacej s bytovým komplexom Bonaparte. Na hlavné pojednávanie sa vo štvrtok osobne nedostavil ani jeden z obžalovaných, súhlasili s konaním v ich neprítomnosti. Predvolaní boli traja svedkovia.

23.05.2024 11:00 , aktualizované: 12:30
debata (2)

Ako prvá predstúpila pred senát účtovníčka spoločnosti Real Forum Invest, ktorá bola investorom bytového komplexu. Svedkyňa vypovedala, že zaúčtovala predkladané doklady a nemala ako zistiť ich oprávnenosť.

Výsluch absolvoval aj bývalý vlastník spoločnosti Real Forum Invest Karol Blaha. Firmu nadobudol v roku 2013 od trojice obžalovaných. Spoločnosť bola podľa informácií z obchodného registra približne o rok neskôr prevedená na osobu s domicilom v Thajsku. Svedok bližšie informácie k nadobudnutiu a ďalšiemu prevodu firmy pred senátom neuviedol.

V súvislosti s predajom pozemku na Radvanskej ulici v Bratislave, kde sídli bytový komplex, vypovedal svedok a bývalý viceprimátor Bratislavy Milan Cílek.

Ladislav Bašternák Čítajte viac Na tretí pokus otvorili súdny proces s Bašternákom v kauze Bonaparte

Hlavné pojednávanie bolo vo štvrtok predpoludním odročené na 31. júla. Výsluch by mali v pojednávacej miestnosti bratislavského ústavu na výkon trestu odňatia slobody absolvovať svedkovia Zoltán Andruskó a Marian Kočner.

Bašternák zostáva na slobode
Video
Archívne video.

Prokurátor podal obžalobu na Bašternákoma v kauze bytového komplexu Bonaparte v júni 2022. V prípade sú obžalované spolu štyri osoby zo zločinu neodvedenia dane a poistného. Prípad sa týka podozrení z neoprávneného uplatnenia nároku na nadmerný odpočet DPH. Daňový úrad si uplatňuje nárok na náhradu škody vo výške viac ako 913 000 eur.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Ladislav Bašternák #Bonaparte #komplex Bonaparte