Veľká tradícia na Slovensku pokračuje. Ľudia na dedinách ju stále robia, pripomína im nostalgiu za starými časmi

Zábery z koncertu z Liptovského Mikuláša, kde svoje umenie predviedol Pavol Hammel, krásny pohľad zo zálivu Berufjörður na Islande, ale aj stavanie mája v Ľubeli. To sú najlepšie videá, ktoré poslali naši čitatelia Pravde.

25.05.2024 05:00
koláž, fotky, mReportér Foto:
Koláž fotiek od mReportérov.
debata

Ak sa aj vám podarí zachytiť niečo pútavé, čo by mohlo zaujať čitateľov a divákov, neváhajte a pošlite nám svoje zábery. Najlepšie cez aplikáciu mReportér, ktorú si jednoducho a zdarma môžete stiahnuť do svojho mobilu.

Pavol Hammel a Prúdy - 60 rokov na scéne
Video
Zdroj: mReportér: Marián Hrnčiar

Pavol Hammel a Prúdy oslavujú 60 rokov na hudobnej scéne koncertmi po celom Slovensku. Ľudia zavítali do Liptovského Mikuláša, kde v Dome kultúry zahrali výber toho najlepšieho z ich tvorby. Nechýbali hity ako Zvonky zvoňte, Medulienka, Mladosť, Kamalásky a mnohé iné. Na koncerte odzneli aj skladby z dielne Fera Grigláka a skupiny Fermáta. Bol to nádherný koncert a na záver si Prúdy vyslúžili potlesk postojačky.

Morský záliv Berufjörður na Islande
Video
Zdroj: mReportér: Jaro Karak

Berufjörður je fjord, ktorý sa nachádza na východe Islandu. Je dlhý asi 20 kilometrov a široký 2 až 5 kilometrov. Západne od fjordu sa nachádza aj hora Búlandstindur s nadmorskou výškou 1069 metrov. Fjord je špeciálny typ morského zálivu, pozostatok po činnosti ľadovca v ľadovej dobe. Je to dlhý a úzky morský záliv, ktorý vzniká v hornatých oblastiach v blízkosti morí a oceánov prehĺbením údolí riek vplyvom tlaku postupujúcich ľadovcov.

Stavanie mája v Ľubeli
Video
Zdroj: mReportér: Marián Hrnčiar

Stavanie májov je tradícia, ktorá sa v mnohých slovenských obciach udržiava dodnes. Ide o oslavy príchodu jari. Máje stavali mládenci pred domy svojich dievčat a popri tom sa spievalo, hralo a tancovalo. Zvyčajne sa máje stavali na prelome apríla a mája, no v niektorých obciach na Liptove sa dodnes stavajú na Sviatok Ducha Svätého. Aj v Ľubeli je to tak a túto tradíciu každý rok dodržiavajú. Škôlkári, hasiči i dôchodcovia vždy pripravia pre občanov krásny program. Nad všetkým drží patronát starosta obce Ľubeľa Erik Gemzický.

koláž, fotky, mReportér Čítajte viac Takto nádherne nebo hralo farbami. Jedny z najkrajších záberov na polárnu žiaru boli zachytené na strednom Slovensku m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR
debata chyba
Viac na túto tému: #Island #Pavol Hammel #Ľubeľa #mREPORTÉR