Začali sa prípravy zákona na zlepšenie bezpečnostnej situácie

Na Úrade vlády SR sa v piatok uskutočnilo úvodné zasadnutie pracovnej skupiny k príprave opatrení a návrhu zákona na zlepšenie bezpečnostnej situácie. Ako informoval tlačový odbor úradu, na zasadnutí pracovnej skupiny sa zúčastnili zástupcovia ministerstiev, ako aj bezpečnostných zložiek SR.

24.05.2024 18:44
debata (2)

Na ministerstvá bol postúpený zoznam opatrení, ktoré je potrebné aplikovať na rezortnej úrovni s cieľom zlepšenia bezpečnosti a odolnosti Slovenska.

Minister Šutaj Eštok a policajný prezident Solák o ďalších obvineniach v prípadoch schvaľovania trestného činu
Video
Zdroj: ta3

„Členovia pracovnej skupiny predstavili základné ideové opatrenia, ktoré budú ďalej rozpracované na rezortnej úrovni do konkrétnej legislatívno-technickej podoby. Otvorená bola aj téma kvality mediálneho prostredia a záujem zapojiť do skvalitnenia spoločenského prostredia aj samotné médiá, ktoré sa veľkou mierou na ňom podieľajú," informoval úrad vlády. Doplnil, že vedúci úradu Juraj Gedra v tejto súvislosti vyzdvihol preventívny účinok opatrení, ktoré boli vykonané na jednotlivých rezortoch a zadefinoval základnú ideu, na ktorej bude fungovať pracovná skupina, a to rešpekt k inému názoru.

Čaputová, Pellegrini, Fico, vyhlásenie, atentát Čítajte viac Politológovia týždeň po atentáte: Raj v politike nenastane, boj je prirodzený. Politici sú „advokátmi“ rôznych názorov
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Úrad vlády SR #atentát na Roberta Fica