Zdravotný stav Fica sa zlepšil, potvrdili v sobotu lekári

Zdravotný stav premiéra Roberta Fica (Smer-SD) sa po minulotýždňovom útoku subjektívne zlepšil. Potvrdil to v sobotu tím ošetrujúcich lekárov. TASR o tom informoval tlačový odbor Úradu vlády SR.

25.05.2024 13:43
atentát Fico nemocnica rooseveltova Foto: ,
Polícia v areáli Rooseveltovej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici.
debata (34)

„Po dnešnom konzíliu tím ošetrujúcich lekárov potvrdil subjektívne zlepšenie zdravotného stavu predsedu vlády SR Roberta Fica,“ uviedli z úradu vlády. Premiér je hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Žilinka: Dávam garanciu, že prokuratúra bude nekompromisne reagovať na porušenia zákona
Video

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas) doplnil, že premiér je informovaný o situácii v krajine. Jeho stav je stabilizovaný. Minister zatiaľ nemá informácie o jeho možnom návrate do výkonu funkcie. „Ako ho poznám, určite sa bude snažiť o návrat čo najskôr,“ povedal v relácii RTVS Sobotné dialógy. Fico podľa neho potrebuje pokoj. Myslí si, že banskobystrická nemocnica mu poskytuje priestor na čo najlepšie zotavenie.

NR SR: Rokovanie 12. a 13. schôdze Čítajte viac Koniec humoru na Slovensku? Satirická stránka Zomri sa vyjadrila, čo s ňou bude po atentáte na Fica

Premiéra vážne postrelil 71-ročný muž po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej, ktoré bolo 15. mája. Páchateľa vzal Špecializovaný trestný súd do vyšetrovacej väzby.

34 debata chyba
Viac na túto tému: #atentát na Roberta Fica