Muž, ktorý narazil do ľudí v Červenej Vode, bude stíhaný väzobne. Hrozí mu až doživotie

Sabinovčan, ktorý v sobotu v Červenej Vode v okrese Sabinov narazil do ľudí, bude stíhaný väzobne. V pondelok o tom rozhodol samosudca Okresného súdu Prešov Marek Čech.

27.05.2024 11:41 , aktualizované: 15:38
debata (3)

„Výsluch bol veľmi krátky. Obvinený uviedol len toľko, že to ľutuje, nič viac. Už si zjavne uvedomuje dosah svojho konania. Bol vzatý do väzby z dôvodu útekovej väzby a z dôvodu, že by mohol pokračovať v páchaní trestnej činnosti. Vzdal sa práva podať sťažnosť. Väzba je právoplatná,“ uviedol Čech.

Vyšetrovanie bude podľa prokurátora Okresnej prokuratúry Prešov ďalej pokračovať. „Je to všeobecné ohrozenie, jazda pod vplyvom alkoholu, ako aj neposkytnutie pomoci, čiže z troch skutkov je momentálne obvinený,“ doplnil.

nehoda Čítajte viac Opitý vodič pri Sabinove narazil do ľudí, z miesta ušiel: Päť zranených, z toho tri deti vážne

Podľa obhajcu Jozefa Elsnera obvinený muž tvrdí, že si absolútne nič nepamätá. „Tvrdí, že bol v šoku. Nevedel, ani kedy sadol do auta, ani ako ním išiel. Uvedomuje si to, prejavil účinnú ľútosť,“ povedal s tým, že žiadne iné látky v tele obvineného okrem alkoholu neboli zistené.

Stav zranených je stabilizovaný

Po sobotňajšej zrážke je stav piatich zranených stabilizovaný. Pre TASR to uviedli tri nemocnice na východe Slovenska, kde sú hospitalizovaní. „Päťročné dievčatko je v starostlivosti Detskej fakultnej nemocnice (DFN) Košice na Klinike pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny a je v stabilizovanom stave,“ uviedla hovorkyňa DFN Zuzana Baníková.

Hrozivé video z nehody na diaľnici D1. Vodič na cestárov vôbec nereagoval
Video

Jedno dieťa je hospitalizované aj v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach. „Dieťa, ktoré utrpelo vážny úraz, podstúpilo v nedeľu na Klinike úrazovej chirurgie operáciu. Je v stabilizovanom stave, monitorované na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Lekári u dieťaťa aktuálne sledujú vývoj posttraumatických zmien,“ spresnila vedúca komunikačného odboru UNLP Ladislava Šustová.

V starostlivosti lekárov prešovskej nemocnice ostávajú po nehode traja pacienti – dve ženy a jedno dieťa. „Dieťa absolvovalo operáciu, má ťažké zranenie, dve ženy stredne ťažké zranenia. Všetci sú mimo ohrozenia života,“ povedala PR manažérka Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove Martina Pavliková.

nehoda Čítajte aj Veľká tragédia pri Veľkej Mači, náraz do stromu neprežili traja mladí ľudia

K nehode došlo v sobotu v Červenej Vode v okrese Sabinov, 59-ročný Sabinovčan podľa polície počas spoločenskej akcie s osobným autom na viacerých miestach narazil do ľudí. Záchranári informovali, že zranených bolo šesť ľudí, z toho boli tri deti, ktoré utrpeli najvážnejšie zranenia. Muž bol podrobený dychovým skúškam, výsledky všetkých presiahli dve promile.

Polícia muža obvinila z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia spáchaného v súbehu s trestnými činmi neposkytnutia pomoci a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade preukázania viny mu hrozí odňatie slobody na 20 až 25 rokov alebo až na doživotie.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #dopravná nehoda #Sabinov