SaS chystá zákon na ochranu médií pred politickým tlakom

Opozičná SaS pripravuje legislatívny návrh, ktorým chce prispieť k ochrane médií pred politickým tlakom, informoval hovorca strany Ondrej Šprlák. SaS argumentuje aktuálnou situáciou v krajine, hovorí o ohrození slobody tlače.

27.05.2024 12:19
debata (21)

„Ak nepomenujeme konkrétne riziká, hrozí, že nezávislé a slobodné spravodajstvo na Slovensku skončí,“ obáva sa predseda liberálov Branislav Gröhling. Skonštatoval, že útoky na médiá a novinárov, bojkotovanie televíznych diskusií, obmedzovanie slobody médií vytvárajú ďalší nepokoj a priestor na zhoršenie situácie a rozdelenie spoločnosti. „Aj preto pripravujeme zákon, ktorý by zabraňoval verejným orgánom, aby vyvíjali nátlak na vedenie médií a novinárov. Išlo by o ochranu médií pred politickými tlakmi, ktorých sme svedkami,“ ozrejmil.

michal kovačič, kovačič, voľby, Čítajte viac Kovačič spustil lavínu reakcií. Inkriminovaná relácia je na Voyo nedostupná

Člen SaS René Parák sa rovnako obáva cenzúry médií. Poukázal na vládne zmeny v telerozhlase. „Do toho vláda tlačí aj na súkromné televízie a chce priamo zasahovať do politických diskusií,“ tvrdí. Považuje za nevyhnutné, aby opozícia aj spoločnosť vyjadrili podporu kritickým novinárom a médiám, ktoré sú vystavené „existenčným a ekonomickým tlakom“.

Machala v Ide o pravdu: Zem nie je plochá, bola to odo mňa provokácia. V RTVS už protestujú, aj keď ešte nevedia, čo by sa malo zmeniť
Video
21 debata chyba
Viac na túto tému: #sloboda médií #strana SaS