Vláda bude mať do leta ešte minimálne dve výjazdové rokovania

Vláda bude mať do leta ešte minimálne dve výjazdové rokovania. Informoval o tom minister životného prostredia Tomáš Taraba (nom. SNS) na sociálnej sieti. Ako vyhlásil, je to správnou odpoveďou na atentát na premiéra Roberta Fica (Smer).

27.05.2024 12:50
debata (6)

„Aby každý pochopil, že násilím našu vládu nezastaví a nezastaví nás ani od plnenia programového vyhlásenia vlády, ale nezastaví nás ani od stretávania sa s ľuďmi v regiónoch," uviedol Taraba.

Šutaj Eštok: Polícia realizuje 48 prípadov nenávistných prejavov a vyhrážania sa politickým predstaviteľom
Video

Ako ďalej priblížil, výjazdové rokovanie prichádzajú s lokálnymi riešeniami pre špecifické problémy. „Osobitne ako minister, ktorý manažuje rezort disponujúci jednými z najväčších finančných zdrojov, robím všetko pre to, aby sme spustili kľúčové národné projekty, medzi ktoré patrí aj urýchlené budovanie vodovodov a kanalizácií," spresnil šéf envirorezortu a avizoval, že v blízkej budúcnosti ohlásia aj výsledky, ktoré prinesú do regiónov mnoho pozitívneho.

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie Čítajte viac Čaputová opakovane ponúkla Ficovi návštevu: Je kľúčovým hráčom situácie

Rozhodnutie pokračovať vo výjazdových rokovaniach aj napriek atentátu na premiéra na výjazdovom rokovaní v Handlovej ocenil pod príspevkom ministra aj Juraj Šeliga (Demokrati). Ako sa vyjadril, vo veľa veciach s Tarabom politicky nesúhlasí a viackrát mali medzi sebou tvrdú politickú výmenu, no oceňuje toto rozhodnutie ako správne gesto. „Po útoku na predsedu vlády ísť opäť do výjazdových rokovaní vlády ukazuje dôležitú vec, ktorá stojí nad bežnou politikou. Žiadny útočník nesmie zatlačiť späť štát a výkon riadnych kompetencií štátu. Je to ukážka toho, že štátna moc akémukoľvek násiliu neustupuje," uzavrel Šeliga.

fico Čítajte viac Zdravotný stav Fica sa postupne zlepšuje, potvrdili lekári
Rokovanie vlády v Handlovej

Po rokovaní vlády v Handlovej (15. 5. 2024) postrelili premiéra Roberta Fica. Útočníka zadržali.

Fotogaléria
Predseda vlády SR Robert Fico (Smer) na...
Na snímke zľava minister investícií,...
+6Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD)...
Na snímke tabuľa k hlasovaniu o odsúdení útoku...
“Atentátom došlo k útoku na demokraciu, a našu...
+16Odznaky na podporu Roberta Fica, ktorého...
6 debata chyba
Viac na túto tému: #Tomáš Taraba #atentát na Roberta Fica #výjazdové rokovanie vlády