Ficov atentátnik ostáva v právoplatnej väzbe. O jeho vine a treste sa ešte len bude rozhodovať

Útočník, ktorý spáchal atentát na premiéra Roberta Fica, sa postavil pred súd ešte minulý víkend 18. mája. Obvinený z úkladnej vraždy v štádiu pokusu, 71-ročný Juraj Cintula, si však ponechal zákonom stanovenú lehotu na vyjadrenie, či proti rozhodnutiu podá sťažnosť, o ktorej by rozhodoval Najvyšší súd SR. Tá dnes uplynula.

27.05.2024 14:44
Kaliňák: Odhadnúť, kedy sa Fico zotaví, ešte nie je možné
Video

„Rozhodnutie je právoplatné. Obvinený v zákonnej lehote nepodal protu rozhodnutiu súdu sťažnosť,“ uviedla hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková. Sudca pre prípravné konanie neprijal písomný sľub obvineného a návrh na dohľad probačného a mediačného úradníka zamietol.

Cintula vinu priznal v uniknutom videu a neskôr aj vo svojej výpovedi. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok uviedol, že niet pochýb o politický motivovanom čine.

Extrémne nebezpečný a odhodlaný. Takto zhodnotila čin atentátnika Juraja C. prokurátorka pred súdom. Jeho cieľom bola pomsta a aj keď opakuje, že nechcel nikoho zabiť, len chcel premiérovi Robertovi Ficovi (Smer) „poškodiť zdravie“, aby nemohol vykonávať funkciu premiéra, svoj čin plánoval dva dni predtým a pripravené mal dva zásobníky. Prečítajte si detaily uznesenia, ktorým sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku rozhodol o strelcovom vzatí do väzby.

Robert Fico, streľba, Handlová Čítajte viac Trafil by aj slepý, povedal atentátnik na Fica. Detaily rozhodnutia o väzbe: Cintula svoj čin plánoval, pripravené mal dva zásobníky

© Autorské práva vyhradené

chyba
Viac na túto tému: #atentát na Roberta Fica