Šutaj Eštok chce zmeny v polícii zaviesť čo najskôr, komunikovali o nich aj s eurokomisiou

Zmeny na policajných prezidiálnych útvaroch chce minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas) zaviesť čo najskôr. Odhaduje, že by to mohlo byť v horizonte mesiaca. Rezort už o nich komunikoval aj s generálnou prokuratúrou a Európskou komisiou (EK). Minister o tom informoval pred stredajším zasadnutím bezpečnostnej rady.

29.05.2024 10:19 , aktualizované: 10:39
debata (13)
Šutaj Eštok informuje o záveroch rokovania bezpečnostnej rady
Video
Zdroj: tasr

„Pracujeme na tom, aby zmeny, ktoré budú na policajných prezidiálnych útvaroch, boli v čo najkratšom čase implementované. Budeme vás o nich vopred, ešte predtým ako pôjdu do platnosti, informovať. K prvému júnu to nebude,“ povedal minister.

Potvrdil, že k zmenám by malo prísť na všetkých špecializovaných prezidiálnych útvaroch. Potrebu reorganizácie zdôvodnil podstavom v polícii, množstvom riadiacich pracovníkov, ale aj potrebou reflektovať na aktuálnu bezpečnostnú situáciu.

Šutaj Eštok: Vyšetruje sa aj verzia, že páchateľ nebol osamelý vlk
Video

Šutaj Eštok poprel, že by NAKA ako značka mala skončiť, rovnako odmietol i to, že v prípade týchto zmien ide o politickú pomstu. Dodal, že NAKA bude pokračovať vo vyšetrovaní aj citlivých káuz týkajúcich sa ľudí na vysokých miestach. Rovnako zdôraznil, že naďalej zostane ako špecializovaný útvar s celoslovenskou pôsobnosťou.

Exšéf bodyguardov o atentáte na Fica: Ochranka nie je o násilí, ale o poriadnej príprave. Otázne je, kto mal aké informácie
Video
Zdroj: TV Pravda

Stredajšie rokovanie bezpečnostnej rady, ktoré predchádza schôdzi vládneho kabinetu, vysvetlil situáciou, ktorá nastala v súvislosti s atentátom na premiéra Roberta Fica (Smer). „Informácie, ktoré z rokovania bezpečnostnej rady budeme môcť verejnosti poskytnúť, odkomunikujeme po rokovaní,“ uviedol Šutaj Eštok.

fico, handlová, atentát Čítajte viac Prieskum SANEP: Čo najviac prispelo k atentátu na premiéra Fica? Slováci v tom majú jasno
13 debata chyba
Viac na túto tému: #Európska komisia #Bezpečnostná rada #NAKA #polícia SR #Matúš Šutaj Eštok #atentát na Roberta Fica