Pre nález obálky s neznámym obsahom evakuovali budovu sídla ministerstva zdravotníctva

Policajti v stredu evakuovali budovu sídla Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR na Limbovej ulici v Bratislave. Potvrdil to hovorca MZ Andrej Wallner. Podľa polície sa v priestoroch budovy našla obálka s neznámym obsahom. Na mieste sa momentálne vykonávajú nevyhnutné prvotné úkony. Bratislavská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

29.05.2024 13:38 , aktualizované: 14:52
debata (1)

Wallner potvrdil, že v budove prebiehajú úkony v spolupráci s políciou. „Ďalšie informácie nateraz nemôžeme poskytnúť,“ povedal pre TASR. Polícia poskytne bližšie informácie, hneď ako to situácia umožní.

Hasiči boli na miesto udalosti vyslaní krátko po 12.00 h, nahlásený bol nález podozrivej obálky na kľučke dverí. „Hasiči zabezpečili vyvedenie osôb z budovy na voľné priestranstvo a vykonali prehliadku predmetu na nebezpečné látky,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Bianka Královičová.

radičová, ódor, heger Čítajte viac Bývalí premiéri pre Pravdu: Strelec pred domom, žiletka, nábojnica i vyhrážky smrťou. Agresivitu treba odstrániť biely prášok, hasiči, antrax Čítajte viac V Revúcej evakuovali budovu pošty pre nájdenú obálku s bielym práškom. Mala byť adresovaná Dankovi
1 debata chyba
Viac na túto tému: #ministerstvo zdravotníctva #evakuácia