Obvinili vodiča nákladného auta, ktoré na diaľnici narazilo do hasičov

V prípade tragickej dopravnej nehody, pri ktorej prišli na diaľnici D1 pri Novom Meste nad Váhom o život dvaja príslušníci Hasičského a záchranného zboru, ťažko zranený bol úradník mýtnej jednotky a ľahko zranená bola príslušníčka polície, obvinil vyšetrovateľ z Nového Mesta nad Váhom 40-ročného vodiča nákladného motorového vozidla.

29.05.2024 15:50
nehoda, D1, hasiči Foto:
Nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres Nové Mesto nad Váhom) si v pondelok 27. mája 2024 vyžiadala životy dvoch hasičov.
debata (1)

Ako informovala hovorkyňa trenčianskej krajskej polície Katarína Kuzmová, čelí obvineniu pre prečin usmrtenia v súbehu s prečinom ublíženie na zdraví.

Vyšetrovateľ zároveň podal na obvineného podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby. Presné príčiny a okolnosti tejto tragickej udalosti sú naďalej v štádiu vyšetrovania. Pri nehode prišli v pondelok podvečer o život dvaja hasiči vo veku 27 a 43 rokov.

Kamión narazil do zasahujúcich hasičov

Nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres Nové Mesto nad Váhom) si v pondelok 27. mája 2024 vyžiadala životy dvoch hasičov.

Fotogaléria
Nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres...
Nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres...
+9Nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres...

Polícia zadržala 40-ročného vodiča a umiestnila ho do cely policajného zaistenia. Presné príčiny a okolnosti tejto tragickej udalosti sú predmetom vyšetrovania.

Vláda schválila príspevok pre pozostalých

Rodinám obetí tragickej pondelkovej nehody na diaľnici D1 vyplatia po 50 000 eur. Návrh Ministerstva vnútra SR schválila v stredu vláda. „Tieto prostriedky nebudú podliehať zúčtovaniu zo strany pozostalých a ich zúčtovanie a zdanenie vykoná Ministerstvo vnútra SR v zmysle príslušných predpisov,“ uviedol rezort v predkladacej správe.

„Vieme, že príspevok pozostalým už životy týchto mladých ľudí nevráti, no štát má povinnosť sa aj takýmto spôsobom zachovať a poďakovať sa tým, ktorí zahynuli pri pomáhaní iným,“ uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas). Vyšetrovanie okolností prípadu sa podľa neho naďalej vyšetruje, Šutaj Eštok naznačil, že jednou z možných príčin tragédie bolo to, že sa vodič dostatočne nevenoval riadeniu vozidla. Apeloval preto na zvýšenú pozornosť, zodpovednosť a dodržiavanie pravidiel pri šoférovaní.

nehoda, D1, hasiči Čítajte viac Polícia začala v súvislosti s nehodou na D1 trestné stíhanie. Prezidentka vyjadrila sústrasť rodinám hasičov

Dve autá Hasičského a záchranného zboru SR a jedno mýtnej polície boli v pondelok vyslané na diaľnicu v katastri obce Horná Streda v smere na Žilinu k horiacemu autu odstavenému na krajnici. Nákladné auto následne narazilo do vozidla hasičov stojaceho na krajnici, vedľa ktorého stáli dvaja spomínaní hasiči, ktorí zraneniam podľahli na mieste. Druhé auto hasičského zboru následkom nárazu vymrštilo do stredu vozovky.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #D1 #hasiči #tragická dopravná nehoda