Marián Magát obžalovaný z extrémizmu zostáva vo väzbe

Marián Magát obžalovaný z extrémizmu zostáva vo väzbe. Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v stredu zamietol návrh obžalovaného na prepustenie z väzby. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné, o sťažnosti obžalovaného rozhodne Najvyšší súd SR. TASR to potvrdil obhajca obžalovaného Martin Burian.

29.05.2024 16:55
Marián Magát Foto: ,
Na snímke obvinený Marián Magát počas vynesenia rozsudku na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku 25. januára 2024.
debata (3)

„Sudca po výsluchu obžalovaného zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu a väzbu nenahradil písomným sľubom ani dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ priblížila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Burian dodal, že jeho klient sa nachádza v tzv. preventívnej väzbe. Tá sa využíva pri obave z možného pokračovania v trestnej činnosti.

Obžalovaný zároveň namietal zaujatosť sudcu, ktorú konajúci sudca zamietol. „Proti rozhodnutiu o nevylúčení sudcu podal obžalovaný sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR,“ podotkla Kudjáková.

magát Čítajte aj 43 skutkov. Magát dostal za dlhoročnú trestnú činnosť šesť rokov. Prokurátor sa odvolal a žiada prísnejší trest

Samosudca ŠTS v januári uznal Mariána M. za vinného zo spáchania 43 skutkov, ktoré sa týkali extrémistických trestných činov, a ten dostal šesťročný trest väzenia. Najvyšší súd však tento rozsudok zrušil a prípad vrátil naspäť na ŠTS.

Trestných činov sa mal Marián M. podľa obžaloby dopustiť v rokoch 2017 až 2021. Zadržali ho v januári 2022.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #extrémizmus #Marián Magát