Na sociálnych sieťach sa šíri nebezpečná koláž. Zobrazuje novinárov, ktorí majú byť "odstavení"

Na sociálnych sieťach sa šíri koláž tvárí novinárov, ktorí majú byť "odstavení”. Grafika sa neobjavuje len v komentároch a statusoch, ale aj v diskusných príspevkoch.

29.05.2024 20:20
debata (54)

Upozornila na to stránka Hoaxy a podvody, všimla si ta3.

Ako atentátnik vystrelil na premiéra Fica
Video
Zdroj: TV Prievidza

Koláž sa objavila aj pod facebookovým príspevkom strany Smer či priamo v komentároch na profile predsedu vlády Roberta Fica, uviedla spravodajská televízia. Dodala, že medzi novinármi je aj bývalý moderátor ta3 Richard Dírer či jej súčasný moderátor Rasťo Iliev. Obaja v minulosti moderovali nedeľňajšiu politickú diskusnú reláciu V politike.

Saková a Viskupič: V online svete neplatia pravidla, treba zvážiť zmenu
Video

„Za súčasnej mimoriadnej situácie považujeme takýto zoznam za bezpečnostné riziko, a preto sme konkrétne odkazy poslali Policajnému zboru,“ napísala na sociálnej sieti stránka Hoaxy a podvody, ktorá upozorňuje na dezinformácie.

Po atentáte na premiéra Roberta Fica politici vyzývali na upokojenie situácie v spoločnosti, k čomu sami chceli prispieť prijatím uznesenia NR SR k atentátu, čo sa aj stalo. Uznesenie podporil parlament jednohlasne. Koaliční poslanci napriek tomu, že za útok na premiéra môže jednotlivec, opakovane kritizujú a vinia opozíciu a médiá z údajného vyhecovania útočníka a prekrúcania reality.

Robert Kaliňák Čítajte viac Kaliňák apeluje na novinárov, aby priniesli návrh, ktorý povedie ku skvalitneniu novinárskej práce

Premiér Fico niektoré médiá dlhodobo otvorene nazýval nepriateľskými, v čom pokračoval aj po voľbách, a to napriek tomu, že polarizovaná slovenská spoločnosť zažila pred bezprecedentným útokom na predsedu vlády aj vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej.

54 debata chyba
Viac na túto tému: #hoax #dezinformácia