Fica previezli z Banskej Bystrice do Bratislavy. Zotavovať sa bude doma, bolo to jeho prianie

Premiéra Roberta Fica (Smer) previezli z banskobystrickej nemocnice domov do Bratislavy. Jeho stav je stabilizovaný a začal aj s rehabilitáciou. Fico utrpel vážne zranenia pri pokuse o atentát po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej pred 15 dňami.

30.05.2024 10:22 , aktualizované: 21:10
debata (216)
Fico sa bude zotavovať doma
Video

Informáciu o prevoze potvrdila riaditeľka banskobystrickej fakultnej nemocnice Miriam Lapuníková pre ta3.

Podľa RTVS mal okolo 18.00 h z banskobystrickej nemocnice vzlietnuť záchranársky vrtuľník, ktorý podľa radaru pristál v Bratislave.

Premiéra Roberta Fica (Smer) previezli z...
Premiéra Roberta Fica (Smer) previezli z...
+3Premiéra Roberta Fica (Smer) previezli z...

V okolí Ficovho bytu v blízkosti Horského parku a Slavína bol počas dňa väčší počet policajtov a príslušníkov ochranky.

Ako atentátnik vystrelil na premiéra Fica
Video
Zdroj: TV Prievidza

Podľa doterajších vyjadrení Lapuníkovej chcel Fico zostať v starostlivosti lekárov v Banskej Bystrici dovtedy, kým sa uzdraví natoľko, že by mohol ísť do domáceho ošetrovania. Počas dňa uviedla, že sa jeho zdravotný stav vyvíja v súlade s očakávaniami odborníkov, ktorí sa o neho starajú. „Veríme, že jeho zdravotný stav bude naďalej napredovať tak dobre ako doposiaľ, bude sa zlepšovať a proces rehabilitácie bude prebiehať veľmi dobre,“ uviedla Lapuníková.

Premiér absolvoval na základe rozhodnutia konzília vo štvrtok ďalšie kontrolné vyšetrenia, ktoré potvrdili pozitívny vývoj jeho zdravotného stavu. Rovnako sa v týchto dňoch začal proces jeho rehabilitácie, nemocnica o tom informovala na sociálnej sieti.

Bezpečnostná rada, Robert Kaliňák, Matúš Šutaj Eštok, rokovanie vlády, Tibor Gašpar, Pavol Gašpar Čítajte viac Návrat do starých koľají? Po atentáte je spoločnosť rozdelená ešte viac. Čaká sa na Fica, nastupuje „efekt covidu“

Riaditeľka počas dňa uviedla, že ak premiér opustí banskobystrickú nemocnicu, pôjde už rovno do domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Je to údajne aj jeho prianie.

Kaliňák: Odhadnúť, kedy sa Fico zotaví, ešte nie je možné
Video

Premiéra vážne postrelil 71-ročný muž po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej, ktoré bolo 15. mája. Páchateľa vzal Špecializovaný trestný súd do vyšetrovacej väzby. Za pokus o úkladnú vraždu mu hrozí 25 rokov väzenia alebo doživotie. Podľa súdu odôvodnil atentát svojím nesúhlasom s politikou vlády a počas výsluchu tvrdil, že Fica zabiť nechcel.

216 debata chyba
Viac na túto tému: #atentát na Roberta Fica