Slovensko vyhostí Ukrajinca zo sankčného zoznamu, šíril proruskú propagandu

V súvislosti s prípadom ukrajinského štátneho príslušníka, politika a podnikateľa Arťoma Marčevského, ktorý bol v pondelok 27. mája zaradený na sankčný zoznam Európskej únie, boli zo strany správneho orgánu, konkrétne Migračného úradu Ministerstva vnútra SR, začaté úkony súvisiace s konaním o zrušení jeho dočasného útočiska.

30.05.2024 14:11
Arťom Marčevskij Foto:
Arťom Marčevskij
debata (17)
Branislav Zurian, Matúš Šutaj Eštok, Čítajte viac V Česku je na sankčnom zozname, ušiel na Slovensko. PS žiada vnútro konať v prípade proruského špióna

Na prípad Arťoma Marčevského upozorňovalo napríklad opozičné Progresívne Slovensko. Podľa hnutia ide o človeka zo sankčného zoznamu EÚ, ktorý aktívne pomáha ruským záujmom. V tejto súvislosti vyzývali progresívci rezort vnútra, aby zbavili dotyčného štatútu dočasného útočiska, ktoré na Slovensku predtým získal.

Európska únia na základe návrhu Česka uvalila sankcie aj na bývalého ukrajinského politika a proruského oligarchu Viktora Medvedčuka. Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na české ministerstvo zahraničných vecí. Okrem Medvedčuka sa na sankčný zoznam Únie dostal aj ukrajinsko-izraelský občan Arťom Marčevskyj a web Voice of Europe, ktorý spomenutí dvaja muži používali na šírenie proruskej propagandy.

Vladimir Putin, ruské letectvo Čítajte viac Proruskú sieť v Česku pomohla odhaliť ukrajinská rozviedka. Politici mali za peniaze chváliť v médiách Putina
17 debata chyba
Viac na túto tému: #vyhostenie #Ukrajina #ruská propaganda #Arťom Marčevskyj