Pohreb hasičov, ktorí zahynuli na D1, bude budúci týždeň. Vláda schválila pozostalým po 50-tisíc eur

V prípade tragickej dopravnej nehody, pri ktorej prišli na diaľnici D1 pri Novom Meste nad Váhom o život dvaja hasiči, ťažko zranený bol úradník mýtnej jednotky a ľahko zranená bola príslušníčka polície, obvinil vyšetrovateľ z Nového Mesta nad Váhom 40-ročného vodiča kamióna.

30.05.2024 17:20
nehoda, D1, hasiči Foto:
Nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede si v pondelok 27. mája 2024 vyžiadala životy dvoch hasičov.
debata (2)

Vyšetrovateľ zároveň podal na obvineného podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby. Presné príčiny a okolnosti tejto tragickej udalosti sú naďalej v štádiu vyšetrovania. Pri nehode prišli v pondelok podvečer o život dvaja hasiči vo veku 27 a 43 rokov. Polícia zadržala 40-ročného vodiča a umiestnila ho do cely policajného zaistenia. Presné príčiny a okolnosti tejto tragickej udalosti sú predmetom vyšetrovania.

Novomestskí hasiči na facebooku informovali, že posledná rozlúčka so zosnulými hasičmi bude budúci týždeň.

Dve autá Hasičského a záchranného zboru SR a jedno mýtnej polície boli v pondelok vyslané na diaľnicu v katastri obce Horná Streda v smere na Žilinu k horiacemu autu odstavenému na krajnici. Nákladné auto následne narazilo do vozidla hasičov stojaceho na krajnici, vedľa ktorého stáli dvaja spomínaní hasiči, ktorí zraneniam podľahli na mieste. Druhé auto hasičského zboru následkom nárazu vymrštilo do stredu vozovky.

Kamión narazil do zasahujúcich hasičov

Nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres Nové Mesto nad Váhom) si v pondelok 27. mája 2024 vyžiadala životy dvoch hasičov.

Fotogaléria
Nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres...
Nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres...
+9Nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres...

Sústrasť pozostalým vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová. Zraneným zaželala skoré uzdravenie. „Myslím na rodiny a blízkych dvoch hasičov, ktorí sa stali obeťami autonehody pri Hornej Strede. Pri výkone svojej práce prišli o život. Všetkým pozostalým vyjadrujem úprimnú sústrasť,“ uviedla prezidentka na sociálnej sieti.

nehoda, horná streda Čítajte viac Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

Rodinám obetí vyplatí štát po 50 000 eur, návrh Ministerstva vnútra schválila v stredu vláda. „Vieme, že príspevok pozostalým už životy týchto mladých ľudí nevráti, no štát má povinnosť sa aj takýmto spôsobom zachovať a poďakovať sa tým, ktorí zahynuli pri pomáhaní iným,“ uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas). Vyšetrovanie okolností prípadu sa podľa neho naďalej vyšetruje, Šutaj Eštok naznačil, že jednou z možných príčin tragédie bolo to, že sa vodič dostatočne nevenoval riadeniu vozidla. Apeloval preto na zvýšenú pozornosť, zodpovednosť a dodržiavanie pravidiel pri šoférovaní.

Hrozivé video z nehody na diaľnici D1. Vodič na cestárov vôbec nereagoval
Video
2 debata chyba
Viac na túto tému: #tragická dopravná nehoda