Čaputová opäť navštívi pápeža, pôjdu aj matky obetí nehody v Spišskom Podhradí

Prezidentka Zuzana Čaputová a matky obetí nehody v Spišskom Podhradí prijme pápež František.

31.05.2024 18:30
debata (59)
Posledná rozlúčka s dievčatami, ktoré zahynuli pod kolesami autobusu
Video

Pápež František v sobotu ráno vo Vatikáne príjme prezidentku SR Zuzanu Čaputovú na osobnej audiencii. Zúčastnia sa jej aj matky obetí nehody v Spišskom Podhradí. TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová pri...
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v...
+5Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v šatách...

„Ide už o ich štvrté vzájomné stretnutie. Podľa prezidentky by mohla jej rozlúčková návšteva Vatikánu znova oživiť a pripomenúť pápežove posolstvá pokory, porozumenia a vzájomnej tolerancie, ktoré zanechali silnú stopu počas jeho historickej návštevy Slovenska v roku 2021,“ ozrejmil.

Hlavu štátu sprevádzajú aj matky troch dievčat, ktoré tragicky zahynuli pri aprílovej nehode autobusu v Spišskom Podhradí. „Prezidentka im účasť na audiencii ponúkla na osobnom stretnutí počas návštevy Starej Ľubovne, aby tak aspoň čiastočne pomohla k zmierneniu ich bolesti zo straty najbližších,“ ozrejmil Strižinec. Dodal, že na audiencii sa zúčastní aj kňaz Peter Gombita, ktorý na východnom Slovensku zriadil a prevádzkuje komunitné centrá, v ktorých pomáha najmä ľuďom bez domova.

Prezidentka sa vo Vatikáne stretne sa aj so štátnym sekretárom, kardinálom Pietrom Parolinom. Okrem toho si uctí pamiatku sv. Cyrila položením kytice k jeho hrobu, ktorý sa nachádza v Bazilike sv. Klimenta v Lateráne.

59 debata chyba
Viac na túto tému: #pápež František #Spišské podhradie #Zuzana Čaputová