„Videli sme to prakticky od prvého momentu atentátu na premiéra, toho hrozného činu, ktorý ale politici vládnej koalície a predovšetkým politici Smeru-SD využívajú na diskreditáciu politickej opozície, novinárov, médií, všetkých ľudí, ktorí boli na protestných zhromaždeniach a vlastne, vyše milióna voličov na Slovensku, ktorí nesúhlasia s politikou tejto vlády a prajú si zmenu," uviedol predseda PS.
Zároveň sa obáva, že taktika poslancov Smeru funguje a je presvedčený, že účasť v najbližších eurovoľbách bude oveľa vyššia, ako bola doteraz. „Výsledok bude extrémne tesný. Túto sobotu máme na dlhú dobu poslednú príležitosť poraziť Smer v demokratických voľbách a rozhodne vaša účasť," prihovoril sa Šimečka voličom a vyzval ich, aby sa v sobotu 8. júna zúčastnili volieb.
Čítajte viac TIS: Transparentnú eurokampaň vedú len tri politické subjekty, na chvoste rebríčka skončili vládne stranyVicepremiér a minister obrany Robert Kaliňák (Smer) tvrdenie progresívcov odmietol a tvrdí, že PS len straší a burcuje emócie bez jediného reálneho faktu. Uviedol to na pondelkovej tlačovej konferencii.
Podotkol, že vo vyjadreniach v súvislosti s atentátom nikdy nespomenul eurovoľby a zaujímal sa len o zdravotný stav premiéra a podrobnú analýzu prípadu a jeho motívu. „Keby som chcel zneužívať tento atentát na politické ciele, konal by som presne tak, ako konala opozícia v roku 2018 a volal by som po odstúpení tých, ktorí mali v úvodzovkách stáť za týmto atentátom,“ vyhlásil. Odmietol tiež, že Smer využíva všetky prostriedky diktatúry. Za diktatúru označil opatrenia prijímané za pôsobenia bývalých vlád, ako boli napríklad povinné očkovanie či zákaz vychádzania.
Skritizoval vyjadrenia PS a tvrdí, že sa nepoučilo z udalostí posledných dní. Myslí si tiež, že hnutie cíti pocit viny. Práve prístup súčasnej opozície v minulosti, ako aj konanie médií podľa neho prispeli k atentátu na premiéra.
Čítajte viac Orbán: Na Fica zaútočili, lebo je na strane mieruZneužívanie atentátu na premiéra v kampani príde nevhodné aj lídrovi kandidátky hnutia PS v eurovoľbách a bývalému predsedovi vlády Ľudovítovi Ódorovi. „Smer nás všetkými svojimi krokmi ťahá von z civilizovanej Európy smerom na východ. Väčšina voličov Smeru-SD uviedla, že by radšej videla Slovensko mimo Európskej únie, ako ostať jej súčasťou. V PS chceme udržať Slovensko úspešné a proeurópske," uviedol Ódor.
Čítajte viac Prieskum SANEP po atentáte: Kto má najväčšiu šancu dostať sa do europarlamentu? Hore je to tesné